Найцікавіше

В Україні харчові продукти маркуватимуть за правилами ЄС

Харчові продукти  в Україні маркуватимуть за європейськими стандартами. Відповідне рішення прийняла Верховна Рада України, проголосувавши 231 голосом «за» законопроект № 8450 «Про інформацію для споживачів харчових продуктів».

Згідно даного документу, інформація на упаковці має бути чіткою, точною та легкозрозумілою для споживача і базуватися на принципі «не ввести його в оману».

Етикетка повинна бути розбірливою, а всі дані розміщуватися на видному місці. Висота шрифту малих літер — дорівнювати або бути більшою 1,2 мм (зараз це 0,8 мм).

Серед інших обов’язкових правил – вказувати наявність можливих алергенів, наявність ГМО (а не його відсутність), чи піддавався продукт розморожуванню, чи додавалася в нього вода тощо.

При цьому обов’язкова інформація про харчові продукти не повинна бути захована  або спотворена іншою текстовою або графічною інформацією.

В пояснюючій записці до документа зазначається, що він був розроблений  для приведення вітчизняного законодавства у відповідність до положень регламентів Європейського Союзу — покупець повинен отримувати правдиву інформацію та має робити свідомий вибір на користь покупки того чи іншого продукту.

Повідомляє AgroDay

Перейти ВВЕРХ