Найцікавіше

Виробники штучного мяса планують вихід на ринки Європи

Мясо із фертильної сироватки телят і стовбурових клітин свині–це не далеке і утопічне явище, а розробка компанії New Age Meats (США). Поки що штучно культивоване мясо не може конкурувати по ціні з традиційним, але дешевшає воно ударними темпами.

Так, для створення першої партії культивованих сосисок розробники New Age Meats  використали стовбурові клітини свині джессі, фотографію якої завжди демонструють на презентаціях стартапа. Цим вони підтверджують, що тварини при виробництві не гинуть(до прикладу, джессі зробили біопсію).

Також при розробці “штучного мяса” використовують фертильну телячу сироватку,-речовину, отриману із ембріонів корів, котрі йдуть на забій. В сироватці містяться білки, які стимулюють ріст клітин в біореакторі. Однак голова New Age Meats Брайан Спірс запевнив, що вже через два тижні відмовиться від використання сироватки, хоча і не пояснив, чим зможе замінити її.

У вересні компанія  New Age Meats презентувала свинні сосиски, створені в лабораторних умовах. На розробку стартап витратив 2,5 тисячі доларів. Однак вже в жовтні вартість сосик вдалося знизити до 216 доларів, тобто в 12 разів,  хоча саме мясо, в необробленому вигляд, коштує набагато дешевше–близько 23 доларів за 450 грам.

Поки що  New Age Meats буде працювати над вдосконаленням сосисок, так як отримати цілісний шматок мяса–для стейка, курячої грудинки–біореактор поки що не в змозі, це проблема всіх подібних розробників: текстура штучного мяса нагадує фарш,  тому з нього готують всілякі котлети для гамбургерів, фрикадельки та ін.

В майбутньому компанія Брайана Спірса має намір розширити лінію мясних продуктів, додавши до свинних сосисок крабові і яловичі.

New Age Meats поки що не готові виводити свій продукт на ринок. А ось його конкурент – американська компанія Just, котра займається виробництвом  нагетсів із культивованого мяса, -планує вже до кінця 2018 року вийти на ринок Азії або Європи.

 

Перейти ВВЕРХ