Для проведення досліджень риби та ікри в українських акредитованих держлабораторіях доводиться 2 рази на рік викладати по 1,2 кілограми ікри кожного виду та по 8 кілограм риби. Про це з обуренням повідомила С.Заболотна, підприємець, що займається виробництвом і реалізацією даної продукції.
До порівняння, в країнах Євросоюзу, для проведення аналогічного дослідження достатньо всього 50 грам ікри.
Чому в вітчизняні лабораторії доводиться носити аж в 60 разів більше — незрозуміло, скаржиться Заболотна.
«Сподіваємось, що за допомогою співпраці з Державним агентством рибного господарства, разом з іншими осетроводами нам вдасться привести нормативні документи та оснащення вітчизняних лабораторій у відповідність до євростандартів», — додає вона.
Окрім того, виробництво чорної ікри в Україні ускладнюють і інші моменти. Наприклад, на вітчизняному ринку не виготовляються скляні та бляшані ікорні баночки. Їх доводиться завозити з Німеччини та Франції, а це недешево.
До слова, зараз в Україні є близько 30 рибних господарств, які офіційно зареєстровані. Деякі з них вже виготовляють власну ікру, що поставляється на експорт.
Наразі Україна входить до трійки країн-лідерів, котрі незаконно імпортують чорну ікру до Європи та Сполучених Штатів Америки. Поряд з нею у цьому рейтингу — Російська Федерація та Іран.