Найцікавіше

Ситуація на вітчизняному ринку риби та ікри

Для проведення досліджень риби та ікри в українських  акредитованих держлабораторіях доводиться 2 рази на рік викладати по  1,2 кілограми ікри кожного виду та по 8 кілограм риби. Про це з обуренням повідомила С.Заболотна, підприємець, що займається виробництвом і реалізацією даної продукції.

До порівняння, в країнах Євросоюзу, для проведення аналогічного дослідження достатньо всього 50 грам ікри.

Чому в вітчизняні лабораторії доводиться носити аж в 60 разів більше — незрозуміло, скаржиться Заболотна.

«Сподіваємось, що за допомогою співпраці з Державним агентством рибного господарства, разом з іншими осетроводами нам вдасться привести нормативні документи та оснащення вітчизняних лабораторій у відповідність до євростандартів», — додає вона.

Окрім того, виробництво чорної ікри в Україні ускладнюють і інші моменти. Наприклад, на вітчизняному ринку не виготовляються скляні та бляшані ікорні баночки. Їх доводиться завозити з Німеччини та Франції, а це недешево.

До слова, зараз в Україні є близько 30 рибних господарств, які офіційно зареєстровані. Деякі з них вже виготовляють власну  ікру, що поставляється на експорт.

Наразі Україна входить до трійки країн-лідерів,  котрі незаконно імпортують чорну ікру до Європи та Сполучених Штатів Америки. Поряд з нею у цьому рейтингу — Російська Федерація та Іран.

Повідомляє AgroDay
Перейти ВВЕРХ