Найцікавіше

В ЄС зростає попит на органічну продукцію

На органічну продукцію мешканці Європи готові платити на 30% дорожче, ніж за звичайну. Наприклад, органічну малину торік туди можна було продати по 2,05 євро. Цього року — близько 1 євро, але тут більше спрацював фактор перевиробництва, розповідає фермер О.Лимар.

Для порівняння, в Україні органічну малину в умовах надврожайного року купували по 8-17 гривень за кілограм, залежно від сорту та якості.

«І це при тому, що за виборку малини з поля треба платити 8-10 гривень», — уточнює Лимар.

Фермер розпочав займатися органічним виробництвом з 2016 р. Сертифікував свої землі і зараз повним ходом закладає органічні ягідники — ожину, порічки, малину.

Аби збувати вирощене в ЄС, виробник приєднався до кооперативу. Розповідає, що продають в основному в Німеччину та Данію, незначні об’єми йдуть до Канади, США.

«В Україні існує  виробництво, але практично відсутнє споживання», — скаржиться Лимар. І додає, що органіка на вітчизняному ринку часто сприймається, як обман. Тому на часі — розвивати культуру споживання. Хоча середня окупність такого виду виробництва, залежно від його обсягів,  становить приблизно від одного до трьох років.

Наразі підвищений попит на закордонну органіку  в Євросоюзі  обумовлений тим, що потреба в органіці там зростає набагато швидше, ніж площі під таким виробництвом. Це відкриває українським виробникам велике поле для діяльності. Наприклад, лише підприємства, сертифіковані за системою «Органік стандарт», за минулий 2017  рік експортували в ЄС 160,2 тисяч тонн продуктів.

Перейти ВВЕРХ