Найцікавіше

Їстівний посуд

Мельник з Польщі  Єжи Висоцький створив біорозкладаний посуд із зернових висівок: різного виду тарілки, вилки, і навіть ніж для прийняття їжі. На розробку даного унікального  продукту пішло кілька років.

Насамперед Висоцький хотів створити посуд для грилю. Ця ідея спала мельнику на думку, коли він бачив, як висівки змішуються з водою і утворюють тверді грудочки.

«Я експериментував 5 років: скільки висівок, скільки води, скільки водяної пари, і під яким тиском це все спресувати, щоб отримати міцний продукт», — розповідає поляк. І додає, що машини для виробництва спорудив теж сам.

Тарілки вийшли досить легкими і  гладкими. Вони не розм’якають під впливом їжі. А після обіду такий посуд можна просто згризти.

На свій винахід Висоцький отримав три патенти, а ще – фінансову підтримку фонду ЄС у розмірі понад $500 тис.

Він розповідає, що висівки – скоріше побічний продукт у Польщі. Їх виходить багато, а купують неохоче. Тому подібне застосування виявилося дуже доречним.

Загалом в звичайному  природному середовищі тарілка з висівок розкладається протягом 30 днів. Тому якщо виявиться не смачно — її можна не з’їдати.

Перейти ВВЕРХ