Найцікавіше

Низька якість вітчизняних горіхів суттєво знижує їх собівартість

Україна входить до трійки світових лідерів з експорту горіхів, але майже замикає рейтинг ТОП-20 за ціною на цей продукт. Дешевше продає хіба що Киргизстан. Про це розповів Геннадій Юдін, віце-президент «Української горіхової асоціації».

«При середній світовій ціні в 7,74 $/кг, середня ціна українського чищеного волоського горіха —3,68 $/кг», — констатує він.

Така картина в галузі пояснюється досить невисокою якістю українського продукту. Зараз понад 95% горіхів збирається в домашніх подвір’ях або в лісосмугах. І тільки невеликий відсоток —в промислових садах, пояснює експерт.

Для того, щоб сформувати бренд українського горіха садівникам радять кооперуватися, це допоможе формувати повноцінні сортові партії для експорту, а значить продавати їх дорожче.

При цьому потрібні ще дві важливі складові. Перша — сади мають бути сертифіковані. Це обов’язкова вимога більшості європейських роздрібних мереж і оптових компаній для торгівлі на світових ринках.

Друга — якісні саджанці при закладці нових плантацій.

Наразі  виручка від експорту українських горіхів за перші 10 місяців 2018 р. склала $77,3 млн і зросла на 77% по відношенню до минулого року.

Горіхи становлять більшу половину від продажів всієї плодово-ягідної продукції з України на зовнішні ринки, а також входять в ТОП-3 найбільш зростаючих експортних позицій (попереду тільки ріпакова олія та яйця).

Повідомляє AgroDay
Перейти ВВЕРХ