Найцікавіше

Інноваційні технології вирощування огірків

Команда Microsoft перемогла команди Tencent і Intel в конкурсі з вирощування огірків в повністю автономних теплицях Autonomous Greenhouse Challenge. Змагання проходили в Нідерландах з 27 серпня по 7 грудня під егідою Вагенінгенского університету та за підтримки Tencent Exploration Team, повідомляє ITC.

Мета конкурсу – вивчити, які технології машинного навчання зможуть краще впоратися з вирощуванням рослин і як їх можна застосувати в «традиційному» садівництві. Учасникам пелетона було запропоновано розробити технологію , здатну самостійно контролювати подачу в теплицю світла, тепла, повітря і води, а також вносити добрива. Вручну люди тільки збирали урожай. Для експерименту були обрані огірки, тому що для їх вирощування є найбільша кількість даних для навчання. У конкурсі брали участь п’ять команд: Sonoma – команда Microsoft, iGrow – Tencent, Deep Greens – Intel, The Croperators – команда співробітників компаній Delphy і AgroEnergy, і AiCu – група китайських студентів.

В якості контрольної групи виступала команда агрономів-людей. Оцінка журі залежала від чистого прибутку c продажу огірків і продуктивності алгоритмів: скільки води, діоксиду вуглецю і енергії було використано для вирощування 1 кг. Переможцем стала команда Sonoma, що належить Microsoft. Їх технологія дозволила виростити більше 50 кг огірків на один квадратний метр – такого показника не зміг домогтися жоден інший учасник змагань. Друге місце зайняли садівники. Цікаво, що останні, хоча і були «повалені» Sonoma за розміром чистого прибутку, при цьому витратили найменшу кількість енергії з усіх команд. Команда iGrow з Tencent посіла третє місце. Останнє місце посіла Deep Green з Intel.

За словами директора з розвитку Tencent, рішення профінансувати цей конкурс було прийнято, щоб знайти нові способи оптимізації методів виробництва сільськогосподарських продуктів. «Ми бачимо можливість часткової децентралізації сільського господарства і переміщення ферм як в передмістя, так і в самі міста», – сказав він. На думку фахівця, децентралізація сільського господарства дозволить збільшити кількість вирощуваних овочів і диверсифікувати їх виробництво; забезпечити здорове харчування міським жителям і ефективніше використовувати землю, що вкрай важливо в умовах зростаючої урбанізації та змін клімату.

Перейти ВВЕРХ