Найцікавіше

Ситуація на ринку червоної ікри

Поціновувачам червоної ікри цього року за неї прийдеться платити на  10-15% більше, ніж у 2017-му. Вартість делікатесу зросла приблизно на відсоток девальвації гривні, повідомляє на своєму Facebook Олексій Дорошенко, голова Асоціації постачальників торговельних мереж.

За його спостереженням, найдешевша пропозиція натуральної ікри на вітчизняних прилавках коштує 120 грн за 100 грамів. Середньостатистична ціна ікри форелі доброї якості – 140-150 гривень. Ікра кети обійдеться в 240 гривень. Чорна ікра стартує від 1500 гривень за 100 грамів.

Якщо традиційно червону ікру для України фасували в бляшані банки по 130 грамів, то минулого року вже з’явилась шкляна тара в 100 грам. Зараз деякі виробники фасують ікру по 80 грамів.

Особливу увагу Дорошенко радить звертати на термін придатності продукту. Раніше він завжди складав 12 місяців. Але зараз в бляшанці чи пластиковій банці можна придбати продукт з придатністю всього 3 місяці.

«Це пов’язано з переходом на натуральні і безпечні консерванти, — пояснює експерт. — Раніше головним консервантом був уротропін (Е239), а зараз він виробляється з горобини. Минулого року Україна слідом за ЄС заборонила використання небезпечного консерванту, і це призвело до зниження термінів придатності».

Незважаючи на все, Дорошенко вважає, що цього року сезон для придбання червоної ікри виявився вдалим. Таке буває лише раз на 7 років — ікри багато навіть в дикій природі.

Щоправда, та, яку ми купуємо, вирощена переважно в умовах аквакультури та імпортується з Норвегії. Натомість браконьєрський вилов щороку зменшується через жорстку позицію міжнародної спільноти щодо розподілу вилову.

Повідомляє AgroDay
Перейти ВВЕРХ