Найцікавіше

В Німеччині відмовились від пестицидів

У Німеччині кількість поселень, в яких не застосовують пестициди, за рік збільшилася у 5 разів. На сьогодні понад 460 німецьких міст і муніципалітетів утримуються від хімічних препаратів для догляду за своїми насадженнями і тим самим сприяють збереженню популяції бджіл.

Німецький природоохоронний спецпроект «Муніципалітет, вільний від пестицидів» спрямований на захист бджіл та інших комах-запилювачів рослин. Федеральна асоціація охорони навколишнього середовища та охорони природи Німеччини (BUND) веде постійний моніторинг поселень, які приєдналися до стратегії незастосування синтетичних препаратів для обробки рослин.

BUND пропонує екологічно чисті альтернативи як для гербіцидів, так і для інсектицидів та фунгіцидів. В основному, це механічні агропрактики (прополювання або ручне збирання шкідливих комах). Також впроваджується повсюдне культивування трав і квітів, сприятливих для комах-запилювачів.

Керівники проекту стверджують, що в договорах оренди сільгоспземель муніципалітети все частіше вказують положення, які забороняють або скорочують використання пестицидів.

Перейти ВВЕРХ