Найцікавіше

Росія в 2,5 рази завищила показники виробленої с/г продукції

У Росії під час перевірки виявлено масштабні приписки у звітах про вироблену в країні сільгосппродукцію. З’ясувалося, що картоплі зібрали на 36 % менше, овочів і баштанних – на 17 %, а молока вироблено на 3,4 % менше, ніж за офіційними даними. Загальний показник зростання сільського господарства було завищено у 2,5 разу.

Провівши Всеросійський сільськогосподарський перепис, експерти Російської академії народного господарства і державної служби при президенті РФ зафіксували помилки і приписки у звітах про валове виробництво с.-г. продукції. Найбільш значні – для картоплі, овочів і баштанних, фруктів і ягід, молока.Якщо спочатку зростання сільського господарства в Росії оцінювали у 20,7 %, то після коригування Росстат зменшив цей показник більш ніж удвічі – до 8,7 %. У грошовому вираженні обсяг реально виробленої с.-г. продукції в РФ виявився меншим на 542 млрд рублів.Хоча 17 років поспіль Росстат звітував про зростання у виробництві картоплі, виявилося, що у 2017 р. цієї культури зібрано в 1,6 разу менше, ніж у 2000 р. Понад  10 млн тонн сільгосппродукції, які згадувалися в офіційних звітах за 2017 р., ніколи не існували.

У таких приписках зацікавлені чиновники вищого рангу, оскільки від показників про виконання аграріями держпрограми залежить розмір державної підтримки областей.

Повідомляє Landlord
Перейти ВВЕРХ