Найцікавіше

Заборонені українські хімікати опинились в Словаччині

Управління кримінального розшуку виявило в промисловій зоні міста Міхаловце (Словаччина)  заборонені хімікати з України. Всього знайшли понад 1000 л гербіцидів та інсектицидів.

Івана Скоканова, прес-секретар фінансової дирекції Словацької Республіки, повідомила, що мова йде про речовини, заборонені до використання та навіть ввозу у їх країну.

Незаконними хімікатами могли обробити майже 5 тис. га полів. Скоканова запевняє, що це однозначно була контрабанда.

«Частина пестицидів перевозилася транспортом зі словацьким реєстраційним номером. Їх хотіли продати місцевим фермерами, які заради економії могли нашкодити навколишньому середовищу», — говорить прес-секретар.

Вона розповідає, що на одному із об’єктів, який належить словацькій компанії, слідчі відшукали 130 кг інсектициду Mospilan. Він був розфасований по кілограму та мав відповідні наліпки.

«Все зберігалося  в пластикових ящиках та картонних коробках і було готовим до реалізації. За таку партію могли виручити €150 тис.», — додала Скоканова.

Зазначимо, що Mospilan є неонікотиноїдним інсектицидом японського виробництва. Використовується для боротьби з довгоносиками, короладським жуком, яблуневою плодожеркою, попелицями, трипсами тощо. Безпечний для бджіл та джмелів.

Наразі обіг нелегальних пестицидів у світі оцінюється в 14%. В Європі таких незаконних препаратів  близько 12 %, тоді як в Україні — від 20 % до 30%. Причому серед невеликих фермерів 25% купують фальсифікат свідомо, розуміючи ризики для майбутнього врожаю.

На ринку, наприклад, насіння проблема контрафакту не менш, а то і більш гостра. Згідно з дослідженнями українських аналітиків, близько 25 % насіння в Україні нелегальне.

Повідомляє AgroDay
Перейти ВВЕРХ