Найцікавіше

Одеський припортовий завод опинився на межі банкрутства

Одеський припортовий завод (ОПЗ)  звернувся до КМУ з проханням повернення переплати податку на прибуток у розмірі 490 мільйонів гривень. Кошти перенаправлять на погашення заборгованості по заробітній платі, за спожиті енергоносії та сплату інших податкових зобов’язань, заявляють у компанії.

Також з метою  виходу з кризового стану ОПЗ пропонує залучити стабілізаційний кредит в розмірі 500 млн грн. Це допоможе підготувати підприємство до пуску та налагодити роботу з надійними постачальниками давальницької сировини, в тому числі, іноземними.

Обидва рішення були прийняті на позачерговому засіданні правління підприємства, про що йдеться в оприлюдненому на сайті ОПЗ протоколі.

За весь 2018-й рік ОПЗ був завантажений лише лише з лютого по квітень

В ньому ж зазначається, що протягом 2018 року завод працював неритмічно, з зупинками виробничих потужностей. Все через відсутність стабільного джерела постачання основної сировини — природного газу.

Фактично за весь 2018-й виробництво були завантажене лише лише з лютого по квітень. Уже 30.04 через відсутність постачань газу завод довелося зупинити. На даний час не працюють ні потужності з виробництва аміаку, ні виробництво карбаміду.

За рік ОПЗ втратив 564 співробітника

Станом на 27 грудня заборгованість підприємства з виплати заробітної плати сягнула 30 млн грн. Заборгованість зі сплати податків (у т.ч. податок на землю) — 6,2 млн грн, за постачання природного газу (з урахуванням транспортування та без фінансових санкцій) — 7,56 млрд грн, постачання електроенергії — ще 8,5 млн грн.

За цей час ОПЗ втратив 564 співробітника, всі вони звільнилися за власним бажанням.

На підприємстві говорять, що єдиним крупним джерелом надходження обігових коштів є доходи від надання ДП “Укрхімтрансаміак” послуг з прийому, захолоджування, зберігання та відвантаження на морські судна рідкого аміаку російського походження, що надходить аміакопроводом. Але цих коштів замало для підтримки всього заводу.

«Розрахунковий дефіцит обігових коштів за умови відвантаження 200 тис. т аміаку складатиме 55 млн грн. При цьому фактичний обсяг відвантаження, наприклад, у листопаді значно нижчий — 85,9 тис. т», — пояснює Володимир Вакеряк, заступник голови правління заводу.

У свою чергу, додає він, невиплата зарплатні призводить до кадрового голоду, неможливості здійснення нормальної розстановки персоналу. Далі — лише повна зупинка та консервація устаткування. Але навіть у такому разі підприємству знадобиться до 100 млн грн на місяць, щоб забезпечити охорону обладнання та об’єктів заводу.

Наразі  ОПЗ уже повідомляв про повну зупинку через припинення подачі газу.

Перейти ВВЕРХ