Найцікавіше

Ситуація на ринку яблук

За перший квартал сезону 2018-2019 років (серпень-липень) Туреччина оперативно нарощувала експорт яблука.

За перші 3 місяці сезону з Туреччини було експортовано 70,2 тисяч тонн яблука, що в 2,3 рази перевищувало обсяги експорту яблука за той же період попереднього року. У натуральному вираженні експорт зріс на 39,2 тисяч тонн.

«Таким чином Туреччина стає досить серйозним конкурентом для України і Молдови на ринку свіжого десертного яблука», – вважають фахівці.

Зростання поставок яблука з Туреччини в новому сезоні був обумовлений зростанням відвантажень в Сирію, Ірак і Саудівську Аравію. Варто відзначити також збільшення експорту до Туркменістану, Лівію і ОАЕ. А ось Росія знизила імпорт яблук турецького виробництва в першому кварталі сезоні через надлишкову пропозицію яблука місцевого виробництва і збільшення пропозиції яблук з Молдови, Сербії та реекспортного європейського і українського яблука. Звертає на себе увагу також активізація попиту на турецьке яблуко з боку країн Субсахарной Африки.

Туреччина входить в десятку найбільших світових експортерів яблука, активно нарощуючи експорт. У сезоні 2017-2018 років Туреччина експортувала 192,34 тисяч тонн яблука, а головними ринків збуту для неї були Ірак, Росія, Сирія, Індія і Саудівська Аравія. Значні обсяги яблука турецького виробництва були експортовані також до Йорданії, Кіпр, Лівію, ОАЕ, Туркменістан, Грузію, Ізраїль і Малайзію.

 

Перейти ВВЕРХ