Найцікавіше

Ситуація на ринку червоної ікри

Аби не придбати фальсифіковану, а інколи й небезпечну для здоров’я червону ікру, треба зважати на декілька факторів. Одним з основних є ціна: справжня ікра форелі в роздрібній мережі не буде коштувати дешевше 1400 грн/кг, горбуші — 1700 грн, а кети — 2200 грн.

«Ціна є орієнтовною, але все, що значно нижче за вказану вартість, має свої неприємні секрети», — розповідає  Дмитро Загуменний, директор асоціації «Українських імпортерів риби та морепродуктів».

Наприклад, ікра може бути далеко не першого гатунку, містити багато вологи (масла).

Загуменний радить купувати ікру в перевірених магазинах чи торгових мережах. А от від купівлі через інтернет краще відмовитися. 2/3 всієї ікри там — це контрабанда або фальсифікат.

Купуючи ікру в непрозорій жерстяній тарі, треба звертати увагу, щоб вона не бовталася. Справжня та якісна ікра при відкритій кришці самостійно не випадає з банки, а тим більше не витікає.

Частина ікри продається в скляних банках чи «на вагу», це кращий варіант, оскільки навіть самостійно (візуально) можна оцінити, що ікра якісна та не «плаває» у власному соку чи маслі. Така ікра, як правило, коштує дорожче, але і якість її ліпша, додає фахівець.

Інколи ікра продається в замороженому вигляді в контейнерах. Такий продукт добре зберігає свої властивості і має чудовий смак. Єдине – її потрібно повільно розморожувати, тримаючи в холодильнику.

Повідомляє AgroDay
Перейти ВВЕРХ