Найцікавіше

Кролятина з України відтепер продаватиметься на арабських ринках

На найбільшій в Україні кролячій фермі «Кролікофф», яка знаходиться  в Черкаській області, міститься майже 80 тисяч тварин, з яких маточне поголів’я – 13,5 тисяч. За словами Олександра Цюрупи, засновника і власника кролеферми, в 2006 році було облаштовано перше приміщення з кроликами. Зараз їх – вісім. Також діє комбікормовий завод, для якого закуповують спеціальну сировину. Кроликів вирощують за французькою технологією. – Кролик не витримує хімічних навантажень, як свиня або птах, тому хімії ми взагалі не використовуємо. Не використовуються ніякі гормональні препарати, антибіотики, кролям не роблять ін’єкцій.

За двадцять кілометрів від ферми побудували переробне підприємство. Там кроликів забивають, пакують, відправляють продукцію в торгові мережі. Є повний виробничий цикл – від вирощування до полиці магазину, – каже ветеринар-технолог підприємства Володимир Яровий.

До нинішнього моменту підприємство працювало лише на внутрішньому ринку. Були спроби вийти на ринки ЄС, але величезна кількість вимог з боку Євросоюзу змусило фермерів звернути увагу на арабські країни. Для можливості реалізації кролятини на арабському ринку «Кролікофф» пройшов сертифікацію «Халяль». Це єдиний документ, який дає можливість експортувати продукцію на ринки ісламських країн. «Халяль» є добровільною сертифікацією, але для арабо-мусульманських країн це державний документ, який свідчить, що в продуктах відсутні шкідливі домішки. Вся продукція контролюється халяль-комітетом.

Вихід на ринок арабо-мусульманських країн дає довгострокову перспективу з 57-ма арабо-мусульманськими  країнами. Це, головним чином, багаті нафтовидобувні країни, які на 75% імпортозалежні, але при цьому не відчувають коливань валюти. За останні вісім років сертифікат «Халяль»  отримали понад 50 вітчизняних виробників. Халяльная продукція стає все популярнішою і в європейських країнах, оскільки асоціюється з поняттям «здорова їжа» без хімічних добавок і консервантів.

Перейти ВВЕРХ