Найцікавіше

Державну екологічну інспекцію підозрюють у вимаганні хабара

7 січня у морському порту «Чорноморськ» екоінспектори Кримсько-Чорноморського округу провели незаконну перевірку і намагалися затримати три судна нібито за забруднення довкілля, хоча наразі ці питання – поза компетенцією Держекоінспекції.

Інспектори Держекоінспекції звинуватили судно MANZANILLO у завданні навколишньому середовищу збитків на суму $ 9055,37, провівши аналіз проб баластних вод, але не пред’явивши доказів забруднення саме від цього теплохода.Перевірка відбувалася без попереднього повідомлення морського агента і капітана судна. Це при тому, що минулого року було внесено зміни до законодавства України, в результаті яких екоінспектори тепер не мають повноважень оглядати судна і самостійно підніматися на борт.

«Робиться це, як правило, для отримання хабара за те, щоб судно швидше покинуло порт, тому що судновласник несе збитки за його простій у порту (десятки тисяч доларів на добу), а фрахтувальник – за порушення термінів поставки вантажу», – пояснила виконавчий директор громадської спілки «Асоціація морських агентств України» Ксенія Підручна.

Повідомляє Landlord
Перейти ВВЕРХ