Найцікавіше

Голландці вирощують базилік безпосередньо в магазині

У супермаркеті мережі Jumbo в голландському місті Вегеле, починаючи з 21 грудня 2018 року, продається базилік, вирощений безпосередньо в магазині. Таким чином, мережа Jumbo стала першою мережею в Голландії, яка пробує сама вирощувати пряносмакові рослини для продажу. У супермаркеті встановлено екологічно чисті бокс-ростильні, в якій протягом п’яти тижнів крихітні сходи виростають до товарного базиліка. На прохання покупців працівники супермаркету зрізають для них свіжу зелень. Самі покупці бокс не відкривають. Витрата води на вирощування рослин невелика, не більше одного літра на рослину за весь період вирощування і, зрозуміло, тут не застосовують засоби захисту рослин.

Вирощуючи свіжу зелень в торговому залі, мережа Jumbo прагне поліпшити якість продуктів, а також знизити негативний вплив їх виробництва на навколишнє середовище.

За словами Ральфа Бертрана, виконавчого директора підрозділу Способів продажів мережі Jumbo, торговельна мережа постійно шукає найякісніші та смачні продукти. У цьому пілотному проекті базилік вирощують безпосередньо в торговому залі екологічно чистим шляхом, отримуючи свіжий продукт. Це ідеально підходить не тільки для домашнього вжитку, а й для кухарів, які готують страви в самому супермаркеті.

Для освітлення рослин використовують екологічно чисті світлодіодні світильники. Вони горять від восьми до шістнадцяти годин на добу і забезпечують оптимальні умови для росту. Подумали тут і про пластикові контейнери, в яких вирощують рослини. Їх використовують три рази поспіль, а потім здають на переробку. Зрізаний базилік упаковують в папір, поза холодильником він зберігає свіжість до двох тижнів.

Ці бокси-ростильні є свого роду випробувальним полігоном для перевірки нових ідей, в тому числі власного вирощування зелені. Протягом святкових днів буде визначено, чи достатньо виробляється власного базиліка для задоволення попиту. Крім того, планується розширити асортимент свіжих листових рослин і вирощувати також салат, м’яту і рукколу. Якщо все піде успішно, такі бокси-ростильні будуть встановлені і в інших магазинах мережі Jumbo.

Перейти ВВЕРХ