Найцікавіше

Перепілка чи курка-хто вигідніший?

 Звичайний перепел (або перепілка) – маленька пташка підродини куріпкові загону курообразних. Колись на перепелів полювали, а потім одомашнили, так як розведення  цих невибагливих тварин обіцяє власнику певні переваги.

Якщо ви любите їсти свіже м’ясо птиці кожен день, то варто подумати про розведення перепелів.   Звичайно, за розміром вони менше курей, тому  доведеться тримати їх більше, щоб отримувати достатню кількість м’яса. Але при цьому, м’ясо перепілки багато хто вважає смачніше і корисніше курятини, а якщо ви освоїте якусь гурманські рецепт приготування, яких в інтернеті безліч, вечеря легко перетворитися в трапезу аристократів.

Що стосується практики, то в однаковому просторі ви можете вирощувати більше перепелів, ніж курей. До того ж перепілки ростуть швидше курчат. Таким чином, правильно керуючи життєвим циклом перепілок, в кінцевому підсумку, ви не опинитеся в програші.   При вирощуванні курчат потрібно почекати близько 5-6 місяців, щоб вони досягли повної зрілості. Це може здатися занадто довгим, коли птах призначається для м’яса. Ну, а перепілки досягають повної зрілості протягом декількох тижнів – 6-8 тижнів, якщо бути точним.

Користь перепелиних яєць зараз розрекламована досить широко. У них в два з половиною рази більше вітамінів, ніж в курячих, а за змістом фосфору, калію і заліза яйця перепілок обганяють курячі в 4,5 рази. У сирих перепелиних яйцях є лецитин – це речовина здатна знизити холестерину в крові. Яйця перепілок їдять сирими, запікають, варять і навіть маринують.

Перепілки швидко ростуть. Відповідно, яйця вони починають нести теж швидше в порівнянні з курчатами. Ви можете очікувати отримання перших яєць вже через 6-8 тижнів після дозрівання птиці. Повертаючись до курей, варто зауважити, що зазвичай вони не почнуть нестися раніше 5 місяців, а у випадку з перепілками яйця є вже через 2 місяці. Одна перепілка, як правило, відкладає в день по яєчку.

Отже, перепілки стрімко розвиваються, швидко починають відкладати яйця і також оперативно вилуплюватися. Деяким породам потрібно всього лише від 15 до 18 днів до вилуплення пташеняти. Це приблизно на тиждень менше, ніж потрібно курчати.   Коли перепілка знесла яйце, то наступне вона відтворить приблизно через 12 годин. Таким чином, протягом двох-трьох тижнів ви станете власником пристойного поголів’я.

Розміри курника можуть бути найрізноманітніші, але в принципі проектування приміщення для утримання курей має вестися з розрахунку 1 м2 на 4-5 голів. На тому ж квадратному метрі ви можете помістити … 70-80 перепілок!   На відміну від курей, перепілка ніколи не з’їсть більше норми, а просто залишить корм недоторканим, коли насититься. Таким чином, ви легко впізнаєте, скільки саме їжі потрібно вашим птахам, подивившись на залишок. Ці маленькі і скромні істоти ведуть дуже бюджетний спосіб життя у всьому.

На відміну від курей, яким крім просторого курника, обладнаного сідала і гніздовими ящиками (і дуже бажано прогулянковим двориком), перепілки віддають перевагу невеликим кліткам. Влітку, зрозуміло, краще забезпечити пташкам доступ до сонця, розмістивши клітки на вулиці. Оскільки ви, ймовірно, не будете випускати перепілок бродити по ділянці, як курей, то випадків загибелі від хижаків можна не побоюватися, хіба що ви зробите занадто крихкі і ненадійні клітки, зламати які під силу щурам або тхорам.

Відповідно, перепелині клітки легше чистити, ніж прибирати весь курник. Заміну підстилки проводять раз на тиждень.   Миролюбні і тихі перепілки по поведінці вельми відрізняються від галасливих і імпульсивних курей. Їх практично не чутно. Тому деякі тримають їх навіть вдома в квартирі. При гарному догляді і турботі перепілки будуть відмінним доповненням будь-якого господарства, а також непоганим способом заробити.

Повідомляє agroxxi
Перейти ВВЕРХ