Найцікавіше

Скоро в продажі картопля стійка до PVY-вірусу

PVY-вірус картоплі – один з найнебезпечніших вірусів, що вражають культуру, який призводить до втрат врожаю до 30% і більше в залежності від різновиду і умов вирощування. Крім картоплі, вірус вражає і інші важливі агрокультури з сімейства пасльонових, такі як перець і томати   Перший сорт картоплі, стійкого до вірусу PVY, надійде в продаж в цьому році в Аргентині. Це результат 20 років біотехнологічних досліджень. Виробничі та економічні вигоди ГМ-картоплі оцінюються в 45 мільйонів доларів в рік тільки на аргентинському ринку.

Розробкою трансгенної картоплі займалася фірма Technoplant, дочірня компанія групи Sidus. 8 серпня 2018 року цей новий сорт картоплі отримав всі фітосанітарні дозволу, необхідні відповідно до законодавства Аргентини. 10 грудня він був офіційно представлений на торговельній виставці «La Rural» в присутності урядовців, вчених і підприємців агропромислового комплексу Аргентини.

На додаток до підвищення продуктивності і поліпшення якості цей сорт картоплі «запобігає втрати при виробництві, які можуть зменшитися на 70% через меншої кількості вірусних інфекцій, а також дає екологічні переваги, оскільки виробникам картоплі потрібно використовуйте менше агрохімікатів», обіцяють творці.

PVY-вірус картоплі переносять попелиці і цикадки, тому першочерговим завданням для виробників є інсектицидний обробки картопляних полів, але з урахуванням нового стійкого сорту при його вирощуванні кількість синтетичних інсектицидів може бути скориговано в меншу сторону.

Стійкий до вірусу PVY картопля є безпрецедентним випадком на міжнародному рівні, заявляє компанія і пишається тим, що її вчені змогли створити трансгенні рослини, яке буде впливати на ланцюжок створення вартості, щоб принести користь не тільки виробникам, але і тим, хто знаходиться в самому кінці ланцюжка, а саме споживачам.

Повідомляє agroxxi.ru
Перейти ВВЕРХ