Найцікавіше

“Волохаті свині”–новий тренд в свиноводстві

В Америці хочуть створити генний банк зникаючої породи свиней – мангалица потрібно зберегти, впевнений шанувальник породи   Вільгельм Коль – американський свиновод  і імпортер свиней породи мангалица. Він розповів про особливості цих унікальних «вовняних» свиней.

– Ну, по-перше, смак м’яса мангалица неповторний. Якщо ви знайомі з свинарством, то знаєте, що більшість різновидів свиней за останні 50 років були виведені практично без жиру, в основному, це пісне м’ясо. Одним з рекламних слоганів було «інше біле м’ясо». Але, виявляється, коли ви «забираєте» жир зі свинячого м’яса, воно стає несмачним. Тому м’яса мангалица – одне з небагатьох, яке зберегло смак справжнього м’яса.

Крім того, багато людей хотіли б розводити свиней, яких не треба вирощувати в тепличних умовах. “Волохаті свині” мають міцний імунітет, завдяки довгій щетині легко переносять холод. Мангалицу вивели в Угорщині ще у XIX столітті, методом схрещення домашньої свині з диким кабаном. Спочатку цих свиней вирощували при монастирях, а відгодовували у лісах. Тому порода стала невибагливою, пристосовувалася до будь-яких умов і найкраще почувається у лісі та на гірських луках. Їм подобається самим добувати корм, викопувати личинок, черв’яків, вони не чекають, поки ви їх нагодуєте. Кудлаті свині виростають завважки до 400 кілограмів.

У  інтересах фермерів підгодувати їх додатково, але якщо  є лісові угіддя, мангалиці їстимуть все: горіхи, каштани, кінські каштани, жолуді. Рекомендовано додавати в раціон ячмінь або пшеницю. Але не кукурудзу або сою, що може зіпсувати якість жиру. Вирощуючи свиней вищої якості, потрібно годувати їх продуктом найвищої якості.

Розводять “волохатих” свиней і в Україні. Із м’яса такої породи свині виготовляють хамон, що схожий на іспанський іберіко. 7-7,5 кілограми такого хамону в інтернеті можна придбати за ціною біля 1700-1900 гривень.

Перейти ВВЕРХ