Найцікавіше

ДФС запропонувала скасувати ПДВ для зернових та олійних культур

Державна фіскальна служба має намір запропонувати внести поправки до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) постачання на внутрішній і зовнішній ринки для зернових і олійних культур. Про це повідомляється в зверненні УКРІНФОРМ до асоціації “Укроліяпром”, і на  інформаційному порталі БізнесЦензор.

Як зазначається, відомство пропонує скасувати оподаткування операцій з поставки на митній території країни і на експорт пшениці, ячменю, соєвих бобів, ріпаку (насіння), насіння соняшнику, соєвого, соняшникової, ріпакової і гірчичного масла.

УКРІНФОРМ вказує, що протягом 2017 першого півріччя 2018 року компанії експортували дані позиції на загальну суму понад 500 мільярдів гривень.

“За 2017 перше півріччя 2018 року сума бюджетного відшкодування ПДВ тільки найбільшим експортерам зерна та олії (1,4% від їх загальної кількості) на 32,18 мільярдів гривень, або більш ніж в 2,2 рази перевищила загальні надходження ПДВ від практично всіх суб’єктів господарювання, в реєстраційних справах яких одним з видів діяльності зазначено виробництво цієї продукції, а також оформлялася її продаж “, – пояснює УКРІНФОРМ.

Відомство оцінює негативний ефект від цього в 50 мільярдів гривень і вказує на високу тінізацію ринку в зазначених сегментах. У той же час УКРІНФОРМ визнає, що податкове адміністрування ПДВ в цій сфері і відповідні контрольні та правоохоронні заходи є неефективними.

У свою чергу, аграрні асоціації висловили стурбованість даною ініціативою, підкреслюючи, що скасування відшкодування ПДВ може торкнутися не тільки експортних, а й операцій в самій країні.

“При продажу продукції з ПДВ аграрій направляє отримані кошти від сплати податку на компенсації собі того ПДВ, який він сплатив в ціні своїм контрагентам за різні матеріали: насіння, засоби захисту рослин, паливо, електрику і добрива. Залишок направляє державі. Тоді як після реалізації таких ініціатив аграріям доведеться компенсувати сплачений своїм контрагентам ПДВ за рахунок підвищення собівартості товару “, – зазначив заступник голови Всеукраїнської аграрної раді Михайло Соколов.

“Якщо ці зміни будуть внесені до Податкового кодексу України, це фактично означатиме, що у агровиробників заберуть 50 млрд грн експортного ПДВ, який після тривало боротьби почали, нарешті, прозоро і без корупційних схем вчасно повертати”, – цитує прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу гендиректора асоціації Тараса Висоцького.

 

 

 

Перейти ВВЕРХ