Найцікавіше

Результати дії програми, щодо видачі аграрних розписок

За 3 роки дії програми аграрних розписок сільськогосподарські виробники залучили для своєї діяльності понад 5 млрд грн. Наразі розписки – альтернативний та дієвий інструмент фінансування, який не передбачає виділення прямих бюджетних коштів, однак покриває потреби фермерів. Крім того, з 2018-го 6 банків по всій Україні приймають їх як заставу при оформленні кредитів.

Про це в інтерв’ю «Агро.ФМ» повідомила Олена Ковальова, заступник Міністра агрополітики та продовольства України.Спочатку в проекті аграрних розписок взяла участь лише 1 пілотна область, потім до ініціативи долучилися  ще 4, а з 2018-го всі області підключилися до даного реєстру.«Аграрна розписка – це довільний договір між постачальником, наприклад, добрив або агрохімікатів, засобів захисту рослин, насіння та виробником сільськогосподарської продукції. Документ, складений у довільній формі, потрібно лише зареєструвати в нотаріуса. Він має приблизно такий вигляд: восени або навесні ви отримуєте від постачальника або гроші, або ресурси, а віддаєте йому товар – зерно, кукурудзу чи гроші», – пояснила Ковальова.

За 2018 рік було видано майже 800 розписок. При цьому аграрії розраховувалися з поставниками несподіваними, за словами чиновників, товарами: сіном, шипшиною, молоком, яблуками. Адже розписки спочатку були спрямовані для полегшення роботи виробників зерна й постачальників, однак спектр дії поширився й на інші галузі.

Крім того, аграрні розписки банки можуть приймати як заставу. До ініціативи доєдналося  6 банків – «ОТП банк», «Агропросперіс», «Піреус», «Укрсіббанк», «Пумб», «Правекс».

Повідомляє Landlord
Перейти ВВЕРХ