buy trileptal online buying tretinoin cream online buy tadalafil online uk cheap ciprofloxacin
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Дискова борона Gregoire Besson DXRV HD 666-56

Ціна: 26000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновий причіп-перевантажувач BERGMANN GTW-25

Ціна: 28000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

ADR цистерна ATCOMEX A-20

Ціна: 8300$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Розкидач міндобрив AMAZONE ZA-M 1501

Ціна: 5000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Цистерна МАGYAR

Ціна: 10000$
Купити

Найцікавіше

Основні причини падіння цін на ринку яблук

Вдалий урожайний рік не завжди радісний для виробників аграрної продукції — адже важливо не просто зростити врожай, а ще й вигідно його реалізувати.

Сезон–2018 року  став досить складним  для українських виробників яблук. Рекордний валовий збір плодів збігся з високим виробництвом яблук у країнах ЄС і зробив і без того високу конкуренцію на цьому ринку просто надмірною.

Склалася досить цікава ситуація: у розпал сезону збір яблук припинили дрібні садівничі господарства, бо ціни на ринку не окупали навіть виробничі і транспортні  затрати, з причини чого  сади стояли занедбані. І навіть на даний час, взимку, у період новорічних свят сортові українські яблука пропонувалися у супермаркетах за безпрецедентно низькими цінами — 8–15,5 гривні за кілограм.

Єдина надія садоводів — продаж плодів на світовому ринку. Можливості тут є, але треба зважати на конкуренцію з боку європейських компаній і те, що українська продукція поки займає вкрай невелику частку глобального ринку яблук — близько 1,68%.

Світовий ринок яблук перебуває в стані стагнації, незважаючи на зростання виробництва цього фрукта. За даними ресурсу EastFruit, обсяг торгівлі не росте вже 6 років. Водночас у 2018-му країни Європи зібрали рекордний урожай: приріст становить 3,48 мільйонів тонн (еквівалент 14 річних ринків свіжого яблука України). У нинішньому сезоні європейським виробникам необхідно готуватися до зменшення ціни на промислове яблуко, а також активно шукати нові ринки збуту (насамперед у країнах азіатського континенту).

Аналізуючи ситуацію на ринку країн Східної Європи та Центральної Азії, експерти зазначають: колишні імпортери (такі як Узбекистан, Грузія, Азербайджан і Таджикистан) активно нарощують власне виробництво і придивляються до експорту. Молдова і Сербія (із сукупним експортом на рівні 400 000 тонн яблук) повністю залежать від поставок до Російської Федерації, але можуть у будь-який момент стати конкурентами України на ринках ЄС та інших країн. Росія нарощує виробництво власного яблука й активно розширює потужності з його зберігання (тому надлишок яблука вже в цьому сезоні на її ринку може становити 160 370–200 850 тонн, а в наступному ситуація може ще більше погіршитися). За відсутності активних зусиль із боку маркетингу ціни на яблуко можуть впасти до критично низького рівня і завдати збитків бізнесу в цій сфері.

Незважаючи на часті посухи, у Європі аграрії зібрали майже 12,52 мільйонів тонн яблук. Трейдери говорять про досить якісний урожай.

В Іспанії нинішні обсяги виробництва дещо менші за минулорічні. Але італійські виробники  намагаються вийти на нові ринки за поза межами Європи. Три італійські компанії вже об’єднали свої зусилля і представили спільне підприємство з ексклюзивним експортом до Азії. Rivoira, RK Growers і VIP Val Venosta націлені на азіатський ринок під маркою Omnifresh, а саме на Гонконг, Сінгапур, Малайзію, Індонезію, Китай, В’єтнам, Тайвань, Таїланд, Корею та Японію.

Франція також зібрала непоганий врожай. Наразі там існує величезна пропозиція, тому що багато сортів дозріли рано через спеку останніх декількох місяців. Проте французькі яблука мають обмежений термін придатності (що призводить до певного тиску на ринок). Зважаючи на зниження виробництва класичних сортів, ситуація на ринку матиме позитивний вплив на ціни. Що особливо вражає у французькому секторі яблук — тенденція до органічного вирощування і клубних сортів. Потужні яблучні кооперативи роками працювали над тим, щоб збільшити власне виробництво, оскільки існує великий попит на клубні сорти.

Гарний урожай був і в Південній Німеччині. Реалізація продукції на внутрішньому ринку наразі вкрай ускладнена: роздрібний сектор закуповує тільки обмежені обсяги, завдаючи шкоди і виробникам, і гуртовикам. Ще одна проблема пов’язана зі спекою. Так, наприклад, на Боденському озері літні температури були ще вищими, аніж торік. Це вплинуло на термін придатності яблук. Щоб запобігти потраплянню значної частини врожаю на ринок, трейдери дуже гнучко ставляться до своїх цін. Загалом німецький ринок, як і раніше, переважно забезпечений вітчизняними яблуками.

У сусідній Польщі виробники також отримали непоганий урожай. Їх яблука солодші та дещо менші за звичайні (це, до речі, два сприятливих моменти для експорту). Польський уряд розглядає можливість вилучення 500 670 тонн яблук з ринку за фіксованою ціною, щоб полегшити фінансове становище виробників. Цей захід ще не введений у дію, але може допомогти в короткостроковій перспективі.

Як зазначають експерти, яблучний ринок у Сполучених Штатах пожвавився лише у жовтні. Коли справа дійшла до експорту, сектор був стурбований торговими бар’єрами з боку Індії, яка нещодавно ввела контрсанкції з підвищенням тарифів на яблука.

Пальму першості продовжує утримувати Китай (близько 50,34% виробництва яблук на світовому ринку). На кожного китайця в середньому припадає 31,5 «яблучний» кілограм (це в 1,5–2 рази більше, аніж на одного українця).

Аналізуючи китайський ринок, експерти звертають увагу на нестабільність експорту яблука, що викликано декількома факторами. Насамперед величиною врожаю та експортними можливостями поставщиків. Свої зміни зробила й торгова політика у світі, яка стає досить непрогнозованою. Наприклад, у деяких країнах ввели заборону на китайський імпорт. Це призвело до того, що значна кількість експортерів зазнали серйозних збитків.

В Україні дрібні й середні  виробники припинили збір врожаю через падіння цін. Продавати продукт невигідно, якщо витрати на утримання саду і вирощування вищі за ціну плодів. Ось чому пізні сорти нецікаві для виробників, які не мають власних холодильних ангарів (вони змушені продавати свої яблука безпосередньо на місці виготовлення). Як свідчать розрахунки –  витрати на збір і транспортування яблук приблизно такі ж самі, як і ціни, пропоновані наразі.

Досить непоганою  новиною для вітчизняного сектора є повідомлення про те, що Індія відкриває свої кордони для українських яблук. Безсумнівно, доступ до індійського ринку збільшить вітчизняний експортний потенціал. Аграрії прогнозують, що Індія цілком зможе замінити російський ринок, який раніше був для нас в пріоритеті.

На даний час український ринок яблук ще не є достатньо збалансованим, особливо з позиції пошуку каналів продажу. Відсутність можливості зберігання, сортування, пакування є перешкодою ефективного збуту продукції, що робить первинну ланку заручницею посередницьких структур. Досить повільний розвиток гуртових ринків, слабкі кооперації — усе це не сприяє розвитку садівничих товариств. Значна їх частина цього року опинилась, а подекуди і перешла межу банкрутсва.

Не досить сприятливою для ефективного функціонування та подальшого розвитку українського ринку яблук залишається цінова політика через неузгодження інтересів усіх учасників ринку.

Повідомляє Landlord

 

Сівалка Monopill SE 24 Kverneland

Технічний стан
Ціна: 14900$
Купити

Дискова борона Gregoire Besson Big Chief XRVL

Технічний стан
Ціна: 23000$
Купити

Трактор John Deere 8310R

Технічний стан
Ціна: 111700$
Купити

Сідловий тягач МАN TGX 18.440

Технічний стан
Ціна: 18000$
Купити

Дискова борона Gregoire Besson DXRV HD 666-56

Технічний стан
Ціна: 26000$
Купити

Бензовоз MAN TGA 19.293

Технічний стан
Ціна: 18300$
Купити
Перейти ВВЕРХ