Найцікавіше

Голландський досвід зберігання цибулі

Значною перевагою конденсаційної сушки є безперервний процес сушіння одночасно з охолодженням продукції.  В останні роки в Голландії збільшується застосування так званої конденсаційної сушки цибулі.  У цього методу є ряд переваг. Значно зростає якість продукції, так як процес сушіння цибулі йде безперервно незалежно від погодних умов. Крім того, цей процес знижує енерговитрати. Конденсаційна сушка цибулі особливо цікава в сховищах з холодильним обладнанням або при будівництві нових цибулехранилищ.

При традиційній сушінні цибулі за допомогою підігрітого зовнішнього повітря потрібно більша потужність нагрівальної установки, ніж з використанням конденсаційної сушки. Значною перевагою конденсаційної сушки є безперервний процес сушіння одночасно з охолодженням продукції. Холодне сухе повітря надходить з охолоджувача в нагрівальний блок (перепускний конденсатор) і там нагрівається. Потім сухий нагріте повітря надходить в камеру з продукцією. Лук віддає вологу сухого повітря, зберігаючи при цьому свою температуру. Повітря з камери повертається на охолоджувач і знову осушується.

Процес охолодження і сушіння йде безперервно незалежно від зовнішніх умов. Конденсаційну сушку можна застосовувати різними способами, при цьому охолоджувач і нагрівальний блок можуть перебувати в різних місцях камери в залежності від обраної системи вентилювання.Устаткування для конденсаційної сушки лука виробляє відома фірма Tolsma-Grisnich, відома своїми технічними рішеннями для зберігання цибулі й картоплі.

Перейти ВВЕРХ