Найцікавіше

Аграрії виступають проти скасування ПДВ з експорту олійних і зернових культур

Члени Українського клубу аграрного бізнесу виступають категорично проти  скасування ПДВ на експорт олійних і зернових культур. Фахівці переконані, що в разі ухвалення такого рішення це завдасть збитків агросектору на 50 мільйярдів гривень. А кошти в результаті заплатять самі ж українці з власних резервів.

  1. Скасування ПДВ зменшить надходження до держбюджету

Аграрний сектор становить 20,5% економіки. Якщо падатимуть прибутки виробників зернових та олійних, відповідно, зменшуватимуться надходження до бюджету.

Торік надходження ПДВ, які оплатили виробники сільськогосподарської продукції від імпорту добрив, ЗЗР, сільгосптехніки, насіння та палива становили 25 мільйярдів гривень.

«Це також потрібно враховувати як надходження від аграрного сектору», – заявив Тараса Висоцький, гендиректора УКАБ.

На його думку, якщо потрібно стимулювати експорт, то бюджет не може заробляти на ПДВ в експортних операціях.

  1. Виросте собівартість продукції для кінцевого споживача

Спочатку споживач не відчує різниці. Адже для нього по суті ціна на с/г продукцію не зміниться. Однак, у подальшому він братиме участь у податкових операціях. Тобто компанія не буде отримувати свої 10% відшкодувань.

«Тобто, аби виробити певну продукцію фермер витрачатиме більше коштів», – пояснив В’ячеслав Саган, податковий менеджер ТОВ «Агропросперіс».

  1. Знизиться конкурентна здатність агрокомпаній на міжнародному ринку

Через зменшення державних дотацій, виробники не зможуть вкладати гроші в бізнес та його розвиток. Відтак – складніше буде виходити на міжнародні ринки та конкурувати якістю продукції.

Наразі  скасування податку на додану вартість – це дискредитація вітчизняного агропромислового комплексу. Приміром, для зернових та олійних це створить «перекоси», які за 5 років можуть узагалізнищити галузь. А додатково наповнити бюджет краще за допомогою виведення з тіні земельного ринку. Державна скарбниця щороку втрачає до 8,4-10,31 мільйярдів від існування тіньового обробітку землі.

Перейти ВВЕРХ