Найцікавіше

На відновлення лісів держава виділяє 365 млн.грн.

Головними досягненнями в розвитку лісової галузі в Україні вважають збереження держвласності на ліси, зменшення земельного податку на ліси з 5 до 0,1% і збільшення грошової підтримки галузі.

Наразі призупинено дію розробленої Стратегії розвитку лісового господарства, яка передбачала концесію лісів і створення однієї лісової компанії. Державне гентство лісових ресурсів України спільно з НУБіП прийшли до висновку, що ця стратегія не відповідає інтересам України.За словами В.Бондара, заступника голови ДАЛРУ, вдалося відстояти державну власність на ліси.

У 2019 р. уперше за три роки отримано фінансування лісів Півдня і суттєво зменшено податкове навантаження (з 5 до 0,1%). На охорону й відтворення лісів держава цього року виділяє 365 мільйонів гривень.

У держбюджеті наразі створено спеціальний фонд, до якого зараховуватимуть 26% ренти за спеціальне використання лісових ресурсів (за заготівлю деревини). Очікують, що у 2019 році ці кошти становитимуть близько 300 мільйонів гривень і їх використають на ведення лісового й мисливського господарства, охорону і захист лісів.

Перейти ВВЕРХ