Найцікавіше

Нові стандарти на пшеницю

У лютому 2019-го експерти, представники профільних міністерств та бізнесу мають розглянути другу редакцію держстандарту на пшеницю на засіданні Технічного комітету. Планується, що новий документ набуде чинності в травні-червні 2019 року. Тобто збирати, сортувати та продавати пшеницю аграрії будуть уже за новими нормами.

Свої пропозиції експерти та керівники профільних асоціацій озвучили під час координаційної зустріч з обговорення ключових пропозицій при формуванні другої редакції стандарту на пшеницю. Зокрема, бізнес висловив бажання гармонізувати вітчизняні стандарти з європейськими, але в такий спосіб, аби це не завдало збитків чи додаткових витрат аграріям.Стандарт оновлюють через його застарілість та невідповідність сучасним нормам.

Перша редакція оновленого документу вийшла у вересні 2018-го. Її опублікували на сайті Мінагрополітики для обговорення. Після збору пропозицій розробили другу, яку власне й хочуть взяти за основу.

У новому стандарті на пшеницю пропонують:

  • зменшити кількість класів непродовольчої пшениці (автори стандарту вважають, що це полегшить і спростить збір та заготівлю зерна);
  • надавати увагу показникам, пов’язаним з хлібопекарськими властивостями зерна – вмістом білка та клейковини;
  • ввести показник вмісту зерен, пошкоджених клопом-черепашкою (подібний пункт уперше внесуть до стандарту);
  • як рекомендацію виробникам – вказувати значення сили борошна.

Повідомляє Landlord

Перейти ВВЕРХ