Найцікавіше

Українські аграрії володіють достатнім потенціалом для збільшення поголів’я ВРХ

Українські виробники мають потенціал наростити на 20% експорт голштинської породи корів та щороку продавати за кордон понад 5 тис. тварин. Для цього необхідно прийняти правки до закону «Про племінні ресурси». Це розширить експортні можливості для малих фермерів.

Наразі в Україні статус племінних тварин отримали 20 000 корів голштинської породи. З цієї кількості кожного року продається за кордон біля 1 500 голів. Найбільше купують українських тварин в азійських країнах. Однак, українські фермери мають потенціал збільшити експорт корів до 5 тис. на рік.Головною умовою для цього є зміна закону «Про племінні ресурси».

«Наша країна – одна з небагатьох держав пострадянського простору, де племінний статус надається господарствам. Тоді як у розвинених країнах цей статус присвоюється окремій тварині», – пояснив Ігор Присяжнюк, голова Української голштинської асоціації.

Адже через те, що окремий статус отримують лише великі господарства, маленькі ферми втрачають свої можливості продавати тварин за кордон. При тому, що 80% корів у невеликих господарствах – чистокровні.

Наприклад, сьогодні для того, аби отримати «племінний статус», у господарстві має бути не менше 100 чистокровних голштинів. Крім того, його регулярно потрібно оновлювати. Тож для посилення експортних позицій, необхідно змінити законодавство.

Повідомляє Landlord
Перейти ВВЕРХ