Найцікавіше

Технології покращення родючості грунтів

Система задерніння міжрядь у садах передбачає вирощування злакових трав із наступним їх скошуванням і подрібненням.

Подрібнену масу розподіляють поверхнею ґрунту – таким чином утворюється шар мульчі, яка, підсилюючи мікробіологічні процеси, сприяє збільшенню вмісту гумусу в ґрунті, покращує його структуру, послаблює добові коливання температури. В цілому це підвищує родючість ділянки під садом і поліпшує товарну якість плодів.

За такого способу утримання ґрунту його водопоглинальна здатність значно краща порівняно з паром, а це важливо не лише для накопичення вологи, а й зменшує ймовірність ерозії. Крім того, покращуються умови роботи машин і робітників у міжряддях.

Протягом сезону траву в міжряддях скошують тричі чи четверо. Для цього використовують спеціальні косарки з горизонтальним або вертикальним розташуванням вісі різального апарату.

Перші мають за габаритами значно більшу висоту, ніж косарки з вертикальним вісі. Це ускладнює операції під кронами дерев, таким чином можна пошкодити гілки, що звисають, і збити плоди. Однак косарки з горизонтальним розташуванням вісі можна використовувати для подрібнення зрізаних гілок діаметром до 3 см.

Косарки з вертикальним розташуванням осі різального апарату для роботи у специфічних умовах сучасного саду пристосовані значно краще. Зокрема, Інститут садівництва НААН розробив косарку такого типу КС-3М.

Перейти ВВЕРХ