Найцікавіше

Як вплине на аграріїв розширення транспортних коридорів з ЄС

Нарощення контейнерних перевезень, модернізація окремих залізничних ділянок та реконструкція колій очікує на залізничну дорогу 2019-го в рамках проекту розширення стратегічних транспортних коридорів ЄС із державами «Східного партнерства».

На початку 2019 року Єврокомісія прийняла рішення про виділення €13 млрд на розширення транспортних коридорів між країнами, що входять до ЄС, та тими, які з ними межують. На залізничні проекти планується витратити 2 млрд євро. З них на поліпшення залізничної інфраструктури – €850 млн.

Частина коштів піде на реконструкцію 530 км колій. Торік за кошти ЄС було реконструйовано 300 км.

«Завдяки виділенню грошей від Єврокомісії, Україна зможе завершити ці роботи», – зазначив очільник Укрзалізниці Євген Кравцов.

Також згідно з планом, створеним спільно з представниками Єврокомісії, цього року буде реалізовано 9 залізничних проектів. Це – електрифікація дільниці Ковель – Ягодин – Держкордон, відновлення колій на станції Підбірці, створення нової підстанції на вже діючій станції Роздільна, електрифікація дільниці Бердичів – Коростень – Бережесть та нарощення пропускної спроможності на дільниці Гребінка – Полтава.

Більше того, на отримані кошти УЗ зможе продовжити розвиток транзитних контейнерних перевезень. Зважаючи на те, що минулий рік показав ефективність такого виду доставок. Наприклад, торік з Китаю до України й назад було перевезено 12 тис. контейнерів. Це – в 4,8 рази більше, ніж 2017-го. Тоді між Китаєм та Україною було транспортовано 2,5 тис. контейнерів.

Повідомляє Landlord
Перейти ВВЕРХ