Найцікавіше

Збитки фермерів від нераціонального використання кормів

Науковці британської компанії «Alltech» провели масштабне дослідження в кількох регіонах країни, під час якого аналізували витрати кормів на фермах, яких можна було б уникнути. За їхніми підрахунками, 25% сіна використовуються не за призначенням і врешті стають відходами. Це ж стосується силосу та інших сухих кормів.

Дослідники виявили: середня втрата сухої речовини або сіна в силосних затискачах становить 25%. Також найбільші втрати фіксували в поживній частині силосу. Така тенденція може призвести не лише до фінансових збитків, але й до порушень раціону корів. Причиною стали неправильне сортування та поділ кормів. Тобто тваринам або засипали більше норми, аби була недостача. І те, й інше негативно впливає на процес виробництва та навіть кількість надоїв.“Ми в кінцевому підсумку хочемо допомогти фермерам більше контролювати відходи кормів, щоб скоротити витрати і поліпшити маржу”, – пояснив один з дослідників Ян Ліч, менеджер з роздрібних програм «Alltech».

На початковому етапі дослідження науковці аналізували діяльність 34 фермерських господарств. На наступному етапі кількість ферм збільшать, аби дати точну цифру втрат кормів.

Повідомляє Landlord
Перейти ВВЕРХ