Найцікавіше

З початку року зросли споживчі ціни на продукти

2019-й розпочався зі світового здорожчання найпопулярніших товарів – молока, різних видів олії та цукру. Індекс Продовольчої організації ООН (ФАО) за січень зріс на 3 пункти. Це – ріст в 1,8% в порівнянні з цінами на грудень 2018-го.

Також за останній місяць росли ціни на зернові. Причому найбільше на міжнародних ринках здорожчала кукурудза. Це пов’язують із несприятливими погодними умовами в Південній Америці.

Підвищилися також світові ціни на рис. Причиною цього став збільшений попит на японські сорти рису та зміцнення позицій тайського бату (грошова одиниця Таїланду).

Світові ціни на олії зросли на 4,3%. Це пояснюють збільшенням вартості пальмової олії на тлі сезонного скорочення виробництва в головних країнах-виробниках. Також зросли ціни на соєву олію. Це стало можливим завдяки зростання попиту на цю продукцію південноамериканського виробництва.

Практично не змінилися в світі ціни на свинину, телятину та м’ясо птиці. Натомість підскочили – на молочну продукцію – на 7,2% та на сухе молоко – на 16,5%. Цю тенденцію пов’язують зі скороченням експорту з Європи через зростання внутрішнього попиту на континенті та Океанії.

Повідомляє Landlord
Перейти ВВЕРХ