Найцікавіше

На Львівщині активно розвивається вівчарство

Фермерське господарство «Меринос-Захід» зі Львівщини, яке спеціалізується на вирощуванні й розведенні овець та кіз, не розширює поголів’я, бо не може поки що збільшити земельний банк. Про це розповів директор «Меринос-Захід» Дмитро Огньов.

Також він зазначив, що крім м’ясного вівчарства, господарство увійшло й у сегмент молочного.

Водночас «Меринос-Захід» займається консультуванням інших фермерів щодо залучення у вівчарство, з підбором і реалізацією проектів під ключ: будівництво ферми, підбір стада, вибір технології, виробництво й реалізація продукції.

За словами Дмитра Огньова, за їхньої допомоги вже відкрилися вісім господарств. Цього року «Меринос-Захід» будує ферми ще двом фермерам.

Для фермерів вони вже завезли близько 1,5 тисяч голів овець. У 2019 році мають наміри імпортувати для них ще 1 тисячу голів, таким чином забезпечивши вітчизняні господарства правильною генетикою.

«Думаю через півроку-рік ми вже будемо впевнені в тому, що тієї генетики, що є в Україні, достатньо для того, аби продукувати стадо», – зазначив Дмитро Огньов.

Також він заявив про плани консолідувати всіх фермерів у галузі вівчарства – на базі асоціації чи свого господарства. Це необхідно для того, щоб консолідовано продавати свою продукцію, утримати ціну на ринку, пояснив Дмитро Огньов. «На сьогодні існує проблема в тому, що закупівельними занижують ціну на м’ясо, і по суті знищують цілу галузь», – додав він.

Крім того, його господарство у кооперації з іншими фермерами розробляє новий бренд для збуту якісної баранини.

Сьогодні на трьох власних фермах «Меринос-Захід» утримує близько 3 тисяч голів овець.

За словами Дмитра Огньова, більший акцент вони зараз роблять на вівчарство, хоча також консультують фермерів і в галузі козівництва, в тому числі щодо підбору стада, будівництва майданчиків. Так, минулого року для фермерів імпортували 500 кіз.

Повідомляє AgroDay
Перейти ВВЕРХ