Найцікавіше

Українські виробники експортували заморожених фруктів і ягід на $78 млн.

За 2 роки прибуток від експорту заморожених фруктів і ягід з України виріс на 54%. Торік ріст прибутку становив 28% та в фінансовому еквіваленті дорівнював рекордним $78 млн. Це робить заморожену продукцію (фрукти та ягоди) другим за прибутковістю сектором у плодово-овочевій галузі України. На першому місці – грецькі горіхи. Від їхнього продажу українські виробники отримали 2018-го $117 млн.

За минулий рік Україна експортувала 47,8 тис. тонн ягід. Це стало новим рекордом для плодово-овочевого сектору. Найбільше за кордоном купували полуницю, малину, лохину та чорницю. Полуниці вдалося реалізувати 3,7 тис. тонн. Ріст обсягів експорту за рік становив 24%. Малини українські виробники експортували об’ємом 14,9 тис. тонн. Це склало 12% росту експорту.
«Замороження овочів і фруктів – надзвичайно перспективна для фінансових вливань вітчизняна галузь. Річ у тім, що цей сектор створює різноманітні можливості для фермерів з виготовлення сировини для заморозки. До прикладу, сусідня Польща експортує заморожених ягід на $500 млн за рік. Це – в семеро разів більше, ніж Україна. Однак, можливості вітчизняних садівництв набагато більші. Це – відносно недорога робоча сила, електрика, земельні угіддя тощо», – пояснює Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту ФАО.Найбільше Україна експортувала ягід до країн ЄС. Третина всіх продажів була в Польщі.

Повідомляє Landlord
Перейти ВВЕРХ