order periactin pills buy mestinon 60 mg accutane buy canada is zoloft cheaper than lexapro
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Розкидач міндобрив AMAZONE ZA-M 1501

Ціна: 5000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Фреза Grimme GF75-4

Ціна: 9900$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Ціна: 33300$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка John Deere 1780 Плантер

Ціна: 20000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 108500$
Купити

Найцікавіше

Селяни Полтавщини розповіли, як «Астарта-Київ» тероризує їх судовими позовами

27 лютого агрокомпанія «Астарта-Київ» святкувала день народження. Піарники влаштували флеш-моб» у соцмережах. Місцеві представництва вітали іменинника: «ТОВ «Волочиськ-агро» вітає «Астарту» з Днем народження! Передаємо естафету ТОВ АФ «ім. Довженка» – і так по колу. А далі ряджений козак з велетенською булавою з магазину сувенірів несамовито кричав «Будьмо!» Лунали «вірші»: «В полі трактор там гудить, Землі наші боронить, В небі жайворон літає і «Астарту» прославляє!»

А НАРОДНА ПРАВДА продовжує репортаж з Полтавської глибинки. «Астарту» «прославляють» сільські пенсіонери Козельщини. Вони обурені арештом їхніх земельних паїв та судовими переслідуваннями за перехід до компанії Олександра Коваленка «Партнер Агро Груп».

Читайте 1ю частина: Селяни Полтавщини звинувачують «Астарту-Київ» у нелюдському ставлення та підробці підписів на договорах оренди

У селі Лутовинівка Козельщинського району поговорити з журналістом на трасу вийшли люди похилого віку. Коли «Добробутом» керував Коваленко, вони довіряли свої паї йому, після його усунення вирішили піти за ним і його новим підприємством. За це спочатку на їхні паї наклали арешт, тепер же йдуть судові розгляди щодо законності розірвання договору з «Добробутом».

У справі є кілька цікавих нюансів. Арешт наклали на ВСІ паї, а не тільки на майно тих, хто вирішив вийти з «Добробуту» – тобто це була превентивна міра. Уявіть ваші почуття, коли ви, наприклад, віддали свій пай «Добробуту» і ні слухом ні духом не знаєте про конфлікт у вищих колах. І раптом новина – вашу ділянку арештовано!

Ліда Йосипівна Винник обурена, що її позбавили можливості залишити пай у спадщину.

«Добробут» на наші паї наклав арешт, щоб ми не могли передавати свої ділянки в оренду. І в спадок не залишиш. А ми вже старі, сьогодні я живу, а завтра Бог знає? Виходить, я не маю права передати ділянку дітям чи онукам. На всі паї, взяті ними в оренду, більше дев’яти тисяч – на всі наклали арешт, не тільки у нас, а й в інших районах!», – розповідає пенсіонерка.

Так, ось ще один нюанс: нестиковки в кількості «заблокованих» паїв. Суд наклав арешт на 9404 земельні ділянки, а у нещодавній заяві «Астарти» звучить інша цифра:

«Астарта» не розглядає дії Олександра Коваленка (перехід пайовиків до Коваленка – НП) як суттєву загрозу для холдингу, адже з 8 500 пайовиків агрофірми «Добробут» тільки 235 осіб спокусилися «легкими грошима»… Всі інші і надалі спокійно і стабільно співпрацюють з підприємством, що входить до складу агропромхолдингу «Астарта-Київ».

9404 – 8500 = 904. Куди ж поділося ще 900 пайовиків? Співрозмовники розповіли, що, починаючи з 2019 року, стали підходити до кінця терміни дії договорів оренди з «Агрофірмою «Добробут». Звідси і розбіжність у цифрах: люди розривають договори, також сільські ради (Великий Вакуловський і Бреусовський) не подовжили оренду невитребуваних паїв – це близько 300 га. І, наклавши судовий арешт, юридичний департамент «Астарти» намагався заблокувати вихід з компанії пайовиків, щоб їх можна було переконувати переукладати договори під різними приводами – це свого роду шантаж.

Ліда Йосипівна пояснює, чому пайовики стали повертатися до Коваленка – він розумів потреби селян, піднімав плату за оренду, також виконував негласні зобов’язання безкоштовно обробляти особисті городи пайовиків, а в цьому тепер їм відмовила «Астарта»: «Багато наших стали повертатися до Коваленка, він наш земляк і ми йому довіряємо. У цьому році просто йому подзвонили, надіслав трактор і за півгодини зорав ділянку».

І особлива біда пенсіонерів – постійні «запрошення» на судові засідання до різних міст Полтавщини.

«До суду в Полтаву вже їздили, а як залякують: судові витрати платити! Листи шлють, повістки: на суд, на суд, на суд: у Кобеляки, то в Кременчук, то в Глобино! А у нас є здоров’я – їздити по судах?», – обурюється Ліда Йосипівна.

Віктору Павловичу Базалію – 82 роки, трудовий стаж – 47 років. Каже, що за все життя жодного разу не був у залі суду, і от на старості років довелось:

«Перестали обробляти ділянку, потрібно наймати фермера, платити йому гроші. Вирішив забрати свій пай і перейти до Коваленка, тому що у нього, коли він очолював «Добробут», завжди було так: попросиш – зробить! Тоді стали залякувати судами, а мені 82 роки, я ніколи не судився».

Нагадаємо, у селі пайовики – це в основному пенсіонери. Для них повістки в суд – тиск на психіку. Адже потрібно винаймати адвоката, їздити за свій рахунок на засідання. Крім того, щоб виграти суд, потрібно постійно стежити за ходом процесу і реагувати, придумуючи відповідні дії – з цим завданням літні люди не можуть впоратися без адвоката.

Підходить Федір Ярина, старий з надзвичайно міцним рукостисканням. Займалися спортом? Згадує, що тренувався з гирями, «пудовик мізинцем піднімав», а зараз довелося робити операції на суглобах ніг. Розповів, як його виводять з рівноваги нові повістки до суду – від «Астарти», а приходять вони регулярно.

«Ми вже старі люди, а нам хочуть ще судами докучати. Щоб я в цьому суді ще й помер! І навіщо мені це треба, адже це мій рідний пай – все, що я заробив за життя. Так що ж мені по судах тягатися – це справедливо чи ні? Наші справи веде адвокат – ось з ним і потрібно вирішувати справи. А нас не треба тероризувати, повістку присилати, щоб депресія у мене завжди була», – каже селянин.

На даний час все ще накладено арешт на приблизно сотню паїв. Сільські пенсіонери вимагають від «Астарти-Київ» дозволити їм дожити спокійно залишок своїх днів.

У продовженні матеріалу – як «Астарта-Київ» незаконно влаштувала в селі Шамраївка склад хімічних добрив і сховище пального палива.

Ярослав ГРЕБЕНЮК

Сівалка John Deere 1780 Planter

Технічний стан
Ціна: 20000$
Купити

Бочка 16 м3

Технічний стан
Ціна: 95000 грн.
Купити

Бензовоз MAN TGA 19.293

Технічний стан
Ціна: 18300$
Купити

Дискова борона Gregoire Besson Big Chief XRVL

Технічний стан
Ціна: 23000$
Купити

Трактор John Deere 8335R

Технічний стан
Ціна: 108500$
Купити

Сівалка John Deere 1780 Плантер

Технічний стан
Ціна: 20000$
Купити
Перейти ВВЕРХ