Найцікавіше

Вагомість збалансованого раціону в харчуванні поросят

Поросята чутливі як до  браку макроелементів (магнію, натрію, калію, хлору, сірки, фтору), так і до мікроелементів (заліза, міді, кобальту, марганцю).

Магній бере участь в активізації скорочення м’язів, синтезі антитіл, впливає на забезпечення природної резистентності організму тварин. Як дефіцит, так і надлишок магнію призводить до порушення обміну речовин, пригнічує ріст молодих тварин, знижує опірну резистентність, і поросята схильні до захворювань. За браку магнію спостерігається висока смертність тварин.

Натрій потрібен для будови тканин, нормалізації обміну речовин. Кальцій – для росту й розвитку організму тварин. Калій сприяє кращому перетравленню кормів. Їхній дефіцит спричиняє в поросят порушення обміну речовин, втрату апетиту й розвиток різних захворювань.

Брак у раціонах поросят-сисунів заліза призводить до анемії.

Дефіцит селену характеризується порушенням обміну речовин і дистрофічними змінами скелетних м’язів, міокарду і печінки.

Недостатня кількість цинку також проявляється порушеннями процесів утворення кісткової тканини, кровотворення, затримкою росту й розвитку молодняку.

Брак йоду проявляється загальним недорозвиненням, підсиленням відкладення жиру. В поросят реєструють м’язову слабкість і сонливість.

Часто на тлі незбалансованих раціонів, дефіциту поживних речовин, вітамінів, макро- та мікроелементів у поросят спостерігають розвиток діареї, що ускладнює загальний стан тварин, посилює й пришвидшує процес виснаження.

Перейти ВВЕРХ