Найцікавіше

Національний депозитарій планує розвивати аграрні розписки

Включення аграрних розписок в депозитарну систему та їхній обіг у бездокументарній формі є потенційним напрямком розвитку інфраструктури Національного депозитарію України (НДУ).

Про це повідомив глава ГДУ Міндаугас Бакас.

«Ми бачимо свою потенційну користь в розвитку цього інструменту (аграрних розписок), щоб він міг стати частиною нашої інфраструктури і доступним усім учасникам фінансового ринку», – сказав він.

Глава Національного депозитарію зазначив, що наразі аграрні розписки не мають уніфікованої форми, стандартів і недостатньо регульовані. НДУ розробив концепцію з уніфікації стандартів для аграрних розписок і вважає, що діяльність в цьому напрямку дозволить підвищити прозорість на ринку аграрних розписок, зробить цей інструмент зручнішим, простішим і, відповідно, дешевшим.

«Це дозволить усім банкам, які хотіли б цим займатися, оперувати цим інструментом через існуючий доступ до нашої системи, – підкреслив Міндаугас Бакас. – Своєю чергою аграріям буде зручніше використовувати розписки в банках, щоб фінансувати свою діяльність».

За його словами, НДУ продовжує працювати з банками і міжнародними організаціями,  щоб зрозуміти, чи сприймуть вони його пропозиції.

«Нове програмне забезпечення,  яке ми ставимо, – це один із ключових інструментів який демонструє, що ми маємо гнучкість і функціональну можливість обслуговувати цю депозитарну систему», – зазначив глава НДУ.

Перейти ВВЕРХ