Найцікавіше

Експерт: Українській органічній продукції не вистачає маркетингу

Про це в рамках форуму Trade&Export Forum Odessa 2019 повідомила незалежний експерт з торгівлі органічною агропродукцією, власниця Organic Trade from Ukraine consulting, голова правління ГС «Український органічний кластер» Марія Махновець.

Експерт озвучила, що за даними FIBL, США є найбільшим органічним ринком в світі (40 млрд євро у 2018 році), тому і для органічного виробника з України там знайдеться ніша. З Канадою Україна має Угоду про зону вільної торгівлі, що відкриває можливості для експорту багатьох груп товарів, особливо сертифікованих як «органік».

«Загалом український органічний виробник стає більш обізнаним у трендах, бере участь у торговельних місіях і представляє продукцію на міжнародних виставках, застосовує нові технології, сертифікується згідно додаткових приватних стандартів якості та стандартів інших країн, з кожним роком покращує систему контролю на виробництві.

Основними перепонами на шляху до експорту української органічної продукції в інші країни досі залишаються слабкий маркетинг та імідж органічного продукту «made in Ukraine» у світі, законодавчі бар’єри інших країн та додаткові заходи контролю органічної продукції, що походить з України. Часто постачальників підводить незнання ринків та неможливість забезпечити належну якість та постійні постачання іноземному клієнту», — зазначає Марія Махновець.

Більш детально про ринок української органічної продукції читайте в рубриці ORGANIC STYLE


Людмила Лебідь, АgroPortal.ua

Перейти ВВЕРХ