Найцікавіше

Лавандова плантація на п’ятий рік забезпечує 200% рентабельності

«За останні кілька років в країні з’явилося кілька невеликих лавандових плантацій. Фермери експериментують з лавандою та лавандином у Закарпатті, Київській та Одеській областях. Вони шукають нові прибуткові культури. Лаванда відноситься до таких. Свіжа зараз на трав’яному ринку коштує 45-60 грн. за кг, сушена — 120-180 грн», — повідомляють в Українському проєкті бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.

Рентабельність лавандового бізнесу (реалізація вирощеної лаванди) на третій рік після посадки становить близько 36%. Ще через п’ять років вона досягає 200%. При вмілому веденні лавандового бізнесу можна отримувати хороший дохід від реалізації сировини споживачеві. Попитом користується не тільки надземна частина рослин (пелюстки, насіння, листя, стебла), а й навіть висушені корінці лаванди, з яких готують порошок для лікування бронхіальної астми та інші ліки», — зазначає завідуючий кафедрою рослинництва та садово-паркового господарства Миколаївського національного аграрного університету Олег Коваленко в рамках  конференції «Український трав’яний бізнес», організованою Фондом «ЛАСКА» за фінансової підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

За його словами, вирощуючи лаванду в промислових масштабах, вигідно займатися її переробкою, так як саме лавандова олія та гідролат, а також косметичні та лікувальні засоби з них, приносять найбільший прибуток.

Самохідний обприскувач New Holland SP 275F

Технічний стан
Ціна: 179200$
Купити

Жатка John Deere 635 Hydro Flex + візок

Технічний стан
Ціна: 25000$
Купити

Сівалка John Deere 1780 Плантер

Технічний стан
Ціна: 20000$
Купити

Паливозаправник MAN 18.264

Технічний стан
Ціна: 25000$
Купити

Жатка кукурудзяна Class Conspeed 8-70FC

Технічний стан
Ціна: 13000$
Купити

Зерновоз МАН 26.480 TGA

Технічний стан
Ціна: 33300$
Купити
Перейти ВВЕРХ