РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сідловий тягач МАN TGX 26.440

Ціна: 20000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка Monopill SE 24 Kverneland

Ціна: 20000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Ціна: 37500$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Цистерна MAGYAR

Ціна: 10000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сідловий тягач МАN TGX 18.440

Ціна: 15000$
Купити

Найцікавіше

Бізнес погіршив оцінку стану справ в оподаткуванні

Інтегральний показник індексу склав 2,90 балів з 5-ти можливих (2,95 у попередньому періоді) та продовжує залишатися у негативній площині, йдеться у повідомленні ЄБА.

«Результати податкового індексу демонструють невтішну стабільність настроїв податкових експертів другий рік поспіль. До того ж, протягом усієї історії дослідження з 2011 року індекс жодного разу не перетнув позначку в 3 бали», — зазначають в асоціації.

Серед складників податкового індексу найгіршу оцінку отримала якість податкового законодавства — 2,74 бали, а найкращу — ситуація щодо фіскального тиску — 3,13 балів з 5-ти можливих.

Втім, незважаючи на загальне покращення оцінки щодо фіскального тиску, у порівнянні з початком року збільшилась кількість респондентів, які повідомили про відчутні прояви тиску, — 32% (24% у минулому періоді). Ще 23% опитаних повідомили, що фіскальний тиск був майже відсутній, а 18% не помітили жодних його проявів. У попередній хвилі опитування таких було 49% та 11% відповідно. Більшість, а саме 27% експертів оцінили рівень тиску як нейтральний.

Серед методів фіскального тиску, які все ще спостерігаються, бізнес назвав такі: необґрунтовані трактування податкового законодавства контролюючими органами та інформаційні запити; «пропозиції» сплати податків авансом; невчасне подання звітності через технічні збої роботи серверу ДПС є причиною штрафів; нарахування спірних штрафних санкцій, обтяжливі перевірки тощо.

Спостерігається тривожна поляризація оцінок експертів щодо якості податкового обслуговування. Хоча більшість респондентів, зокрема 52%, вказали на задовільний рівень послуг, однак кількість задоволених роботою податківців зменшилася до 24% (32% у попередньому періоді). Також зросла кількість незадоволених до 24% (17% на початку року). 

Традиційно найнижчими виявилися оцінки якості податкового законодавства та процесу адміністрування податків і підготовки звітності. Так, кількість незадоволених якістю податкового законодавства залишилась незмінною з попереднього періоду та склала 30%. Дещо зросла частка задоволених — з 7% у попередньому періоді до поточних 10%. Ще 60% експертів вважають якість податкового законодавства України задовільною.

Більшість респондентів, а саме 60%, оцінили процес підготовки податкової звітності та адміністрування податків на задовільному рівні, тоді як 30% переконані, що він є обтяжливим. Усього 12% респондентів вважають цю процедуру легкою. Експерти вказують на такі фактори, що негативно впливають на підготовку податкової звітності та адміністрування, у порядку пріоритетності:

– кількість часу, витраченого на підготовку податкової звітності та сплату податків;

– незрозумілість правил та роз«яснень щодо підготовки податкової звітності та проведення платежів;

– поспішне запровадження нових правил і недостатність часу для пристосування до них;

– недосконалість електронної системи звітності;

– кількість платежів.

«Варто відзначити, що традиційний лідер цього антирейтингу — кількість платежів — цього разу опинився на останньому місці. На перше місце вийшов критерій кількості часу, який витрачається на підготовку звітності. Така оцінка зрозуміла, оскільки на період, за який проводилося опитування, припало прийняття значних змін до податкового законодавства, що збільшило навантаження на персонал, відповідальний за підготовку податкової звітності», — пояснюють в ЄБА.

Загалом лише 7% експертів вважають, що чинний податковий режим сприяє розвитку їхнього бізнесу. Для покращення умов ведення бізнесу в контексті податкової сфери експерти виділили три пріоритетні напрямки для подальшого вдосконалення — оподаткування прибутку підприємств, податок на додану вартість та оподаткування персональних доходів, підсумували в організації.


Для довідки: дослідження «Податковий індекс» Європейської Бізнес Асоціації проводиться з 2011 року. Індекс складається з чотирьох рівнозначних компонентів: якість податкового законодавства; обтяжливість/легкість адміністрування податків; фіскальний тиск; якість податкового обслуговування. У поточній хвилі опитування взяв участь 91 фахівець у сфері податків та фінансів членських компаній асоціації.

Дискова борона Gregoire Besson Big Chief XRVL

Технічний стан
Ціна: 23000$
Купити

Сівалка John Deere 1780 Плантер

Технічний стан
Ціна: 20000$
Купити

ADR цистерна ATCOMEX A-20

Технічний стан
Ціна: 8300$
Купити

Сівалка John Deere 1780 Planter

Технічний стан
Ціна: 20000$
Купити

Сідловий тягач МАN TGX 18.440

Технічний стан
Ціна: 18000$
Купити

Цистерна MAGYAR

Технічний стан
Ціна: 10000$
Купити
Перейти ВВЕРХ