У столиці активізувалася боротьба з незаконними забудовами. Зокрема, суд зобов’язав забудовника знести незаконну багатоповерхівку на вулиці Августина Волошина. Крім цього, Державне архітектурне бюро не надало забудовникові ЖК «Кришталеві Джерела» дозвіл на будівництво висоток на місці полів, садів і унікальної гідрологічної станції «Феофанія» у Голосіївському районі Києва. Про це повідомляють «Наші гроші».
Державна архітектурно-будівельна інспекція України відмовила у видачі дозволу на будівництво багатоповерхових житлових будинків та громадських будинків з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури біля парку «Феофанія» у Голосіївському районі Києва. Про це свідчать дані Порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
Рішення було прийнято на таких підставах: відсутність погодження проектної документації Міністерством культури; перевищення максимально допустимого відсотка забудови ділянки; ненадання погодження висотності уповноваженим органом з питань цивільної авіації; незабезпечення об’єкта достатньою кількістю машиномісць та прибудинкових майданчиків (для тимчасової стоянки велосипедів); невиконання вимоги щодо облатування ліфтів з прохідною кабіною, а також відсутність наказу про призначення відповідального за виконання будівельних робіт.
Як відомо, згадана ділянка перебуває у користуванні Національної академії наук України. У вересні 2019 року право забудови отримала компанія «Інтербуд ТМ». Загалом Академія наук передала під забудову «Інтербуд ТМ» і «Гідроінж-Буд» три ділянки у цій місцевості: 7,75 га на вул. Лебедєва, також 14,18 га на вул. Академіка Заболотного, 152 та 2,57 га на вул. Метрологічній, 7. Це все – колишні дослідні поля, сади та унікальна гідрологічна станція «Феофанія».
Правознавці заявляють – НАН не має повноважень та необхідного обсягу цивільної дієздатності для укладання таких угод. Це чергова земельна афера. «Академія Наук та Інститут геологічних наук НАН України, всупереч закону, зареєстрував право власності на землю власним рішенням – листом за підписом директора Інституту. Це пряме порушення Земельного кодексу України та Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Самоправство, розтрата майна та цілий ряд інших складів злочинів містить вже здійсненні дії керівництва Інституту та посадовців НАН України. Поліція, прокуратура, НАБУ повинні розслідувати дані злочини проти держави і народу України», – пояснює правознавець Віталій Чернілевський у коментарях виданню «Апостроф».
Експерти зазначають, що цього року багато незаконних багатоповерхівок Києва почнуть зносити. Ймовірно, серед них опиняться й будинки ЖК «Кришталеві Джерела», адже земля під комплексом була фактично захоплена. Фахівці не радять вкладати гроші в сумнівні новобудови – є великий ризик залишитися без житла і без грошей.
Інвесторів ЖК “Кришталеві джерела” попереджають про незаконність будівництва
