РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сівалка John Deere 1780 Planter

Ціна: 20000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Цистерна MAGYAR

Ціна: 10000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Ціна: 33300$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 108500$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сідловий тягач МАN TGX 18.440

Ціна: 18000$
Купити

Найцікавіше

Перевага вертикальних ферм — незалежність від клімату

Таку думку під час лекції «Контроль клімату в теплицях» в рамках проекту «Агрокебети» висловив менеджер міжнародних проєктів Вагенінгенського університету та науково-дослідного центру в Нідерландах Джок Кемпен.

Звичайно, додає він, обирати для вирощування необхідно продукти з високою ціною, адже це дорога система.

«Люди мають бути достатньо божевільними, щоб купувати латук, що вирощується на таких фабриках», — каже Кемпен.

Розповідає, що у Японії, наприклад, акцентують, що таке виробництво вільне від пестицидів. Через це місцеві споживачі готові платити захмарну ціну, щоб купити латук з вертикальної ферми.

Основна різниця між традиційною теплицею та вертикальною фермою полягає в необхідності круглорічного штучного освітлення.

N.B. Досвід Нідерландів: як сучасні теплиці наростили аграрне виробництво у 15 разів

«В університеті ми працюємо з вертикальними фермами. Ви почуваєтеся дивно всередині такої камери, адже всі стають жовтими. Фактично там побачите багато лотків та систему освітлення над ними, — ділиться Кемпен. — Є вентиляція, щоб підтримувати певну температуру».

У закритій вертикальній фермі немає взаємодії із зовнішнім середовищем. Фермери незалежні від клімату — чи то надворі сніг, чи то 50 градусів тепла. Це одна з переваг таких технологій. Інша перевага — ви виробляєте продукцію локально, біля споживача. Наприклад, у супермаркеті. Також вертикальна ферма — це наднизьке або відсутнє використання пестицидів, чітке прогнозування обсягів виробництва, стабільна якість.

Вертикальні ферми працюють в США, Німеччині, Японії та багатьох інших країнах. Зараз велика ферма будується в Абу-Дабі (ОАЕ).

«Щоб це було економічно привабливо, треба використовувати простір та освітлення найбільш ефективно. Вертикальні ферми споживають надбагато енергії, це дорого. Поки що у таких системах вирощується лише латук та трави. А от томати — технологічно складно і менш рентабельно», — розповідає Кемпен.

Щоб виробити кілограм латука, треба 50 Моль або 5 кВт год штучного освітлення. Тобто 25 євроцентів доведеться заплатити тільки за освітлення. У випадку томатів витрати на кілограм зростають до 9 кВт год.

«Але ж це лише операційні витрати на електроернергію для освітлення. Врахуйте інвестиції, заробітну плату та все решту. Вийде дуже дорого», — говорить фахівець Вагенінгенського університету.

Він також робить порівняння вартості самої ферми. Тунельна теплиця коштує 40 євро за квадратний метр, повністю закрита теплиця — 350 євро. Якщо це контейнер для вирощування культур, то доведеться викласти 4 тис. на квадратний метр. Закрита вертикальна ферма обійдеться у 8000 євро на квадратний метр.


Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua

Напівпричіп Goldhofer STZ-VL3-32/80

Технічний стан
Ціна: 35000$
Купити

Напівпричіп Goldhofer STZ-VL4

Технічний стан
Ціна: 43000$
Купити

Сідловий тягач МАN TGX 28.480

Технічний стан
Ціна: 28000$
Купити

Напівпричіп Goldhofer STZ-VL4

Технічний стан
Ціна: 40000$
Купити

Цистерна MAGYAR

Технічний стан
Ціна: 10000$
Купити

Трактор John Deere 8310R

Технічний стан
Ціна: 111700$
Купити
Перейти ВВЕРХ