РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Дискова борона Kello Bilt 225TSW-7428B

Ціна: 23000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8310R

Ціна: 111700$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Дискова борона Gregoire Besson Big Chief XRVL

Ціна: 23000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Напівпричіп Goldhofer STZ-VL3-3180

Ціна: 32000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Ціна: 33300$
Купити

Найцікавіше

Скандальний матч «Нива» – «Олімпія»: як арбітр Дмитро Кузовлєв перетворив гру в приклад продажного суддівства

Коли ми чуємо про договірні матчі в футболі, підкуп суддів і гравців. Перше, що спадає на думку – таке може відбуватися тільки в професійних лігах, де на результат матчу можна поставити гроші в букмекерській конторі. І в Україні, на жаль, це досить серйозна проблема. Чого тільки варта гучну кримінальну справу про «договорняки», де фігурує 35 клубів і 320 чоловік, у тому числі багато арбітрів.

Однак це лише верхівка айсберга. Порушень і продажних футбольних суддів в Україні набагато більше, ніж виявляють правоохоронці. І, часом, продажний суддя може проявити себе в самому несподіваному і малоцікавому для широкої аудиторії матчі.

Так, один кричущий випадок стався буквально днями на щорічній зимовому турнірі з футболу Меморіал Олега Макарова.

6 лютого о 1/4 фіналу там зустрілися ФК «Нива» (Бузова, Київська область) і ФК «Олімпія» (Савинці, Полтавська область).

Гру судив молодий арбітр із Запоріжжя Дмитро Кузовлєв.

Дмитро Кузовлєв

Матч не обіцяв бути якимось вже незвичайним, але «завдяки» суддівству перетворився в один з найскандальніших в історії аматорських турнірів України, а ім’я арбітра Дмитро Кузовлєв стало для багатьох гравців і тренерів загальним і асоціюється тепер лише з упередженістю і підкупом .

Ті, хто дивився матч, розуміють, про що йде мова.

Всі 90 хвилин на полі домінувала «Нива» – більше володіла м’ячем, більше атак і гострих комбінацій. Але після фінального свистка на табло було по нулях, і в післяматчевих пенальті удача виявилася на боці «Олімпії».

Здавалося б, цілком звичайна для футболу ситуація: одна команда грає краще, але м’яч не йде у ворота – НЕ щастить, і в підсумку виграє слабший суперник. Так, безумовно, таке буває, але не у випадку з матчем «Нива» – «Олімпія».

У другому таймі «Нива» забила – м’яч перетнув лінію воріт, це чітко видно на відео. Але арбітр Кузовлєв не зарахував гол.

Після цього гравець «Олімпії», перебуваючи в своєму штрафному майданчику, рукою зупинив м’яч, що летить прямо в ворота. Але арбітр Кузовлєв знову став на бік «Олімпії» і відмовився призначити цілком обгрунтовано пенальті.

Та й під час гри він неодноразово закривав очі на грубі порушення з боку гравців «Олімпії».

Першими оцінку суддівства дали вболівальники.

Кричалка «Тополиний пух, суддя – півень» гулко розносився над полем.

У коментарях до трансляції матчу користувачі також залишили багато коментарів з критикою на адресу арбітра Кузовлєва.

«Такого я суддівства ще не бачив. Таке відчуття, що їм заплатили. Одним словом суки», – пише Саша Дуданов.

«Нива забила чистий гол, який не зарахував суддя матчу, по грі Нива виглядала краще Олімпії», – зазначає Євген Миколаюк.

За словами тренера «Ниви» Марка Мартиненко, Кузовлєв навіть після гри відмовився переглянути спірні епізоди і визнати свої помилки.

«Кричущі суддівські помилки не повинні залишатися без уваги, повинна бути відповідна реакція компетентних органів, щоб в подальшому не виникало подібних прецедентів»,сказав він.

Втім, мова тут йде явно не про суддівські помилки, це більше схоже на злий умисел і злочинні дії, підігріті корисливими мотивами.

Дмитро Кузовлєв – судить матчі більше 15 років – з 2005:

Арбітр регіональних змагань – 2005-2007;

Арбітр ДЮФЛ та ААФУ – 2007-2015;

Арбітр U-19 Прем’єр-Ліги – 2016-2017;

Арбітр Другої ліги – 2018;

Арбітр Першої ліги – з 2019-го.

З таким досвідом допустити за один матч відразу кілька грубих помилок, причому, в інтересах однієї з команд він просто так не міг.

І тут може бути тільки два варіанти:

  • або він вимагав від «Ниви» винагороду за потрібне суддівство, і не отримавши, помстився;
  • або він отримав від когось потрібну «мотивацію», щоб допомогти «Олімпії».

Крім самого факту продажного і однобокого суддівства в даному матчі лякає те, що Дмитро Кузовлєв вже тричі судив матчі Першої ліги і один матч Кубка України.

Так, що в найближчому майбутньому ми ризикуємо отримати чергового безпринципного і продажного суддю в Першій лізі, а в подальшому, цілком ймовірно, і в Прем’єр-лізі.

Так, на жаль, і станеться, якщо зараз не втрутитися, які не припекти чергову виразку продажного суддівства, поки вона ще не розрослася.

Необхідно провести ретельне розслідування обставин суддівства матчу «Нива» – «Олімпія», це справа за великим рахунком має стати в якійсь мірі показовим.

Якщо вина Дмитра Кузовлєва буде доведена, а це найвірогідніший результат, його потрібно не тільки покарати, але і демонстративно виключити із суддівських лав, як грізний приклад того, яким буває розплата за нечесне суддівство.

А поки всім організаторам турнірів, тренерам, гравцям і вболівальникам варто пам’ятати, хто такий продажний суддя Дмитро Кузовлєв, і чим може закінчитися будь-який з матчів, які він судить.

Якщо в українському футболі все ще є дух «чесної гри», то для Дмитра Кузовлєва вихід один – навіть не на лаву запасних, а он – за межі стадіону, раз і назавжди.

Сідловий тягач МАN TGX 28.480

Технічний стан
Ціна: 28000$
Купити

Дискова борона Kello Bilt 225TSW-7428B

Технічний стан
Ціна: 23000$
Купити

Зерновий причіп-перевантажувач BERGMANN GTW-25

Технічний стан
Ціна: 28000$
Купити

Трактор John Deere 8310R

Технічний стан
Ціна: 111700$
Купити

Напівпричіп Nooteboom Euro-60-03-v

Технічний стан
Ціна: 45000$
Купити

Бензовоз MAN TGA 19.293

Технічний стан
Ціна: 18300$
Купити
Перейти ВВЕРХ