Найцікавіше

Правильне харчування для йоги – поради від професіоналів

Раціон харчування людей, що займаються спортом, відрізняється від звичного меню середньостатистичної людини. Дієти дотримуються не тільки професійні спортсмени, а й аматори, які бажають тримати себе в формі. У цьому матеріалі від порталу “Рейтинг Букмекерів” розповімо про правильне харчування для людей, що займаються йогою – секрети, лазівки і послаблення.

Відмова від м’яса і 3 гуни харчування

Всі, хто займається йогою, дотримуються вегетаріанського стилю харчування. Тут велику роль відіграє закон карми – якщо когось їсте ви, в наступному житті самі станете їжею. Ти – це те, що ти їси. Здорове харчування має надавати гармонійне вплив на тіло і розум. Їжа формує не тільки хорошу базу для фізики, але ще і впливає на енергетику, поведінку, стан розуму.

За ведичним писанням існують три гуни: сатва, раджас і тамас. Їжа розділяється саме по ним. Сатвічна їжа благотворно впливає на тіло і розум. У неї входять овочі, фрукти, горіхи, злаки, стручкові, трави, молочна продукція і молоко, мед і рослинні масла. Клітини організму при прийомі такої їжі стають витонченими, і це допомагає знайти психічну рівновагу, вирости в духовній практиці і перебувати в хорошій фізичній формі.

Раджастична їжа корисна для тіла, але шкідлива для розуму і навпаки. Кава, чай, цукор, шоколад, спеції – ці елементи їжі можуть викликати занепокоєння, вплинути на втрату концентрації.

Тамастична їжа шкідлива для розуму людини і несприятлива для фізики. У неї включено м’ясо птахів і тварин, цибуля, часник, яйця, риба, гриби, зіпсовані продукти, а також наркотики, алкоголь і тютюн.

 

Рекомендації професіоналів

  • Найчастіше варто вживати їжу, в якій більше життєвої енергії – прани. Це свіжі фрукти і овочі, пророщені паростки, бобові та зелень – все те, що знаходиться на сонці і харчується його енергією.
  • Білок можна вживати у великих кількостях. Добова норма – 2-3 г на 1 кг ваги. У горіхах, зернових і бобових можна забезпечити таку норму. Надлишок білка надає шкоду на нирки і печінку.
  • Їжа повинна ретельно пережовуватися, а шлунок необхідно залишати не наповненим до кінця. За порадами професіоналів, половина шлунка повинна заповнюватися їжею, чверть – водою і залишилася чверть – повітрям. І приймати їжу варто лише тоді, коли виникає почуття голоду.
Перейти ВВЕРХ