Насичене поживними речовинами меню для людей, що займаються спортом, сприяє набору м’язової маси, зміцненню суглобів. Щоденне меню спортсменів має на 50-60% складатися з швидких і повільних вуглеводів, повідомляє портал “ВсеПроСпорт”. Близько 10-15% в раціоні повинні займати жири. Вони можуть бути як рослинного, так і тваринного походження. Решта 30-35% займають білки, перевагу віддають білкам тваринного походження.
Вуглеводи в харчуванні, на що звернути увагу
Основним джерелом енергії для організму людини є вуглеводи. Вони в достатній кількості є в фруктах, овочах, сухофруктах, меді, крупах і виробах з пшеничного борошна. Ні вуглеводів тільки в продуктах тваринного походження: м’ясо, субпродукти. У свіжих перепелиних і курячих яйця, а також в м’ясі птиці є невеликий відсоток вуглеводів.
Макарони – один з найпопулярніших продуктів, який входить в раціон харчування спортсменів. Вони містять великий відсоток вуглеводів. Залежно від складу макарони діляться на три категорії:
- з м’яких сортів пшениці;
- з твердих сортів пшениці;
- з цільнозерновий пшениці.
Макаронні вироби з м’яких сортів пшениці відносяться до простих вуглеводів. Вони різко підвищують рівень глюкози в крові. Використовуються в тих випадках, коли необхідно підвищити запаси енергії. Страви з цих макаронів можна їсти через 3 години після силових тренувань.
Макарони з твердих і цільнозернових сортів пшениці відносяться до вуглеводів з низьким глікемічним індексом. У них більше клітковини і повільних цукрів, які засвоюються поступово і заповнюють глікоген в м’язах і клітинах печінки. У цільнозернових макаронах велика кількість вітамінів групи В.
Макарони для спортсменів
В середині минулого століття в Швейцарії була розроблена теорія споживання вуглеводів для тих, хто займається спортом. Під час активних фізичних навантажень організм втрачає багато глікогену, тому в період відпочинку організм буде намагатися заповнювати його запаси. Відповідно до теорії, рекомендується за кілька днів до проведення змагань насичувати організм високоуглеводними продуктами. При цьому в меню кількість вуглеводів має займати 60%. Це можуть бути макаронні вироби з твердих і цільнозернових сортів пшениці.
На упаковці з макаронними виробами зазвичай вказується оптимальний час приготування. Не слід варити їх довше, так це може збільшити глікемічний індекс продукту.
Отже, макарони входять в список корисних продуктів для спортсменів. Адже це дуже енергетична їжа, яка сприяє появі сил.