Учасники паливної картельної змови ОККО, WOG та SOCAR запустили масштабну кампанію з дискредитації конкурентів і витрачають на ці цілі мільйони гривень. На відміну від інших учасників ринку, вони хочуть отримувати до 11 грн чистої маржі з кожного літра палива, в той час як як іншим мережам для роботи і розвитку досить 3,5 грн.
Про це йдеться в журналістському розслідуванні «Особливий погляд».
Для інформаційних атак на конкурентів ОККО з партнерами використовує кишенькову експертну організацію «Консалтингова група А-95» Сергія Куюна.
Яскравий приклад того, як Куюн відпрацьовує гроші своїм благодійникам – це історія з псевдо дослідженням якості палива на АЗС мережі БРСМ, Motto і SUN OIL. Куюн з рядом таких же як він «експертів» нібито взяв проби палива на заправках і проаналізував чеки. І тепер Куюн стверджує, що компанію продають «бодягу» і займаються незаконною обналічкою грошей.
Втім, профільні експерти відкрито говорять, що Куюн банально займається підтасовуванням і маніпуляцією фактами.
«Коли на камеру бачать, хто відбирає, як відбирають, як пломбують, як складаються протоколи. То це об’єктивно. Ви не можете підмінити, тому що лабораторія цю пломбу потім зчитує і вносить до свого акту Коли відібрано незрозуміло як, незрозуміло ким, незрозумілим способом і в незрозумілий час, а потім лабораторія виписує вам протоколи, довіри до таких протоколів немає» – говорить глава Союзу споживачів України Олег Цвілик.
Про ознаки картельної змови говорить і колишня уповноважена АМКУ Агія Загребельська.
«Весь світовий досвід, світова практика в антимонопольній сфері говорить про те, що саме такі професійні асоціації вони зазвичай і виступають тим майданчиком для змов … АМКУ приходив з перевіркою в нафтогазовій асоціації, але на жаль з боку працівників асоціації в тому числі керівника відбувалися перешкоди АМКУ в її проведенні, в тому числі співробітникам АМКУ не було надано доступу до персональних комп’ютерів, не було надано доступу до телефонів, не було надано доступу до листуванням і так далі», – зазначила вона
Тим часом журналісти розслідувачі з’ясували, що Куюн давно сидить на зарплаті у ОККО і в партнерів.
Так, оприлюднені в Мережі дані говорять про наступне:
- 2019 го на рахунку компанії Куюна «А-95» компанії надійшло 4,2 мільйона гривень, з яких 1,4 мільйона – від АТ «Концерн Галнафтогаз» (мережа ОККО);
- в 2020 загальна сума надходжень – 4,6 млн грн, від АТ «Концерн Галнафтогаз» – майже 1,30 млн гривень.
- ще один великий донор – Нафтогазова асоціація України, яка платить за щонайменше 400 000 гривень щомісяця на рахунок ПП Куюн.
«Тепер ми розуміємо, що Сергій Куюн і вся ця шарашкіна контора – консалтингова група А-95 і Неля Привалова зі своєю Нафтогазовою асоціацією просто відпрацьовують ці гонорари, які їм платить ОККО», – говорить глава Антикорупційної спільноти України Роман Лаврів.
Фактично сьогодні можна говорити про те, що головні спонсори Сергія Куюна це «Концерн Галнафтогаз» – власник ОККО – і Нафтогазова Асоціація – ті компанії, які отримують максимум вигоди від завищених цін на бензин. І поки президент намагається навести порядок в країні група компаній робить все, щоб зберегти максимальну маржу на кожному літрі бензину.