РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Напівпричіп Goldhofer STZ-VL3-3180

Ціна: 32000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сідловий тягач МАN TGX 26.440

Ціна: 15000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Дискова борона Gregoire Besson Big Chief XRVL

Ціна: 23000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Дискова борона Kello Bilt 225TSW-7428B

Ціна: 24000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сідловий тягач МАN TGX 26.440

Ціна: 20000$
Купити

Найцікавіше

Зарплатні схеми і тендерні любимчики. Корупційні скелети в шафі у Олександра Бовсуновського і Алли Завгородньої (частина 2)

Корупційне свавілля Олександра Бовсуновського і Алли Завгородньої – друга частина розслідування
Факти про тендерні махінації директора Центру по роботі з дітьми та молоддю в Дніпровському районі Києва Олександра Бовсуновського, які були викладені в недавньому журналістському розслідуванні , виявилися лише вершиною айсберга його корупційного свавілля та зловживань службовим становищем.
Після появи статті до нас в редакцію звернулися кілька колишніх працівників Центру. Вони і розповіли про реальний стан справ в цьому бюджетній установі.
Як виявилося, заробляти на фіктивних тендерах, які Бовсуновський прокручує зі своєю спільниці – заступник голови Дніпровської районної держадміністрації Аллою Завгородній – для цього злочинного тандему виявилося недостатньо.Зарплатні схеми
Для отримання додаткових «доходів» Олександр Бовсуновський створив цілу систему поборів з педагогів і працівників Центру.
В першу чергу, Бовсуновський «обробив» працівників-пенсіонерів. Він пропонував їм додаткові півставки, мотивуючи тим, що пенсіонерам це вигідно, тому що через деякий час вони можуть подавати документи на перерахунок пенсії.
Однак частина коштів такі працівники повинні віддавати Бовсуновському, нібито ці кошти він витрачає на розвиток Центру – в реальності, гроші просто лягають йому в кишеню.
Відмовитися від такого «зарплатного пропозиції» вкрай складно, оскільки Босуновський озвучував його не як прохання, а як ультиматум.
Один із прикладів – працівник-пенсіонер Анатолій Безмаль – він погодився на додаткові півставки, знімає готівку і заносить директору. Бовсуновський особливо і не приховує, що відбувається – є свідки, які бачили, як йому передавали гроші.
А тих, хто не пішов на «вмовляння» взяти участь у схемі, Бовсуновський звільняв.
Більш того, як розповідають співробітники Центру, сам процес звільнення доставляє Бовсуновському особливе задоволення: він всім говорить, кого по черзі буде звільняти і потім кайфує, підписуючи накази на звільнення.
За нашими даними, кілька педагогів і не тільки педагогів, до сих пір віддають частину зарплати директору.
Ще одне джерело доходу – оплата праці мертвих душ. Так зі спеціального рахунку Центру щомісяця виплачується зарплата кільком «фахівцям» (наприклад, юристу, завгоспа, IT-ішніку), проте в центрі їх ніхто ніколи не бачив. Отримують вони близько 10 000 грн кожен – це більше, ніж платять педагогам.
А тепер давайте порахуємо в середньому, скільки в місяць додатково заробляє Бовсуновський – два «залучених співробітника» по 10 000 грн, три працівника-пенсіонера, які заносять по 5 000 грн. Загалом виходить 35 000 на місяць. А в рік це 420 тисяч гривень.
Ось такі бонуси сам собі виплачує Олександр Бовсуновський. Працівники неодноразово писали скарги на директора в районну адміністрацію, однак там на все закривають очі. Причина проста – давньої спільниці Бовсуновського по тендерним махінацій та іншим розпилом бюджетних коштів є заступник голови держадміністрації Дніпровського району Алла Завгородня. За «дах», за даними наших джерел, Бовсуновський віддає їй серед іншого і частину своїх «зарплатних доходів».
Виходить досить злагоджений тандем: один краде – друга «кришує».Тендерні «любимчики»
Незважаючи на «дах» в районній адміністрації, Бовсуновський все ж боїться відкрито наживатися на тендерах і підстраховує себе.
Так, за допомогою погроз і залякувань він змусив свою заступницю стати главою тендерного комітету, щоб перед законом, в разі перевірки, відповідала саме вона. Також Бовсуновський призначив в тендерний комітет свою довірену особу – педагога-організатора клубу «Ракетка» Юрія Гусака. Саме він розпоряджається фінансами і вирішує якого клубу що купувати.
Юрій Гусак за сумісництвом очолює «Київську міську федерацію настільного тенісу» . Юрій Гусак і Олександр Бовсуновкій також є засновниками громадської організації «Київська обласна федерація настільного тенісу» . В останній директором значиться Бовсуновський . Обласна федерація має відмінний від міської статус і створювалася спеціально під корупційні схеми.
У Центрі по роботі з дітьми та молоддю Гусак і його «Ракетка» знаходяться на особливому привілейованому становищі – саме на цей клуб йде велика частина виділених грошей. У приміщенні клубу зроблений капітальний ремонт за європейськими стандартами, закуплені дорогі тенісні столи.Клуб «Ракетка»
Це виглядає особливо контрастно на фоні інших клубів Центру – де місцями немає навіть покриття підлоги і протікає дах.
Інші приміщення Центру
При цьому в клуб «Ракетка» є тільки платний доступ, хоча за штатним розкладом для дітей повинні проводитися безкоштовні заняття. Якщо дитина захоче пограти безкоштовно, у нього не буде такої можливості – столи постійно зайняті. Коли приміщення не займає Гусак зі своїми підопічними, столи здаються в оренду. На них гра може тривати і до півночі.
З цього бізнесу Бовсуновський також має свою частку, частину прибутку він передає Завгородній.
У тендерний комітет входить і Анатолій Безмаль, про який писалося вище, за ним числиться клуб «Лівобережний». Він також бере участь у схемах, підписує необхідні документи, через нього проходять фінансові обороти, йому постійно виписують премії 300-400%, з яких частина він віддає директору. У нього в клубі теж порядок: дорогі тренажери і хороший ремонт.
За словами працівників, Бовсуновкій і Безмаль досить тісно спілкуються, відпочивають разом, люблять випити на роботі, а після поводяться неадекватно – постійно пристають до робітницям Центру, принижують їх.
 Поради не мали успіху
Махінації Бовсуновського не оминули увагу правоохоронців – поліція навіть провела обшуки і вилучила частину документів. Після того, як почався резонанс, адміністрація послала в центр головного спеціаліста з питань внутрішнього аудиту Дніпровської РДА Максима Чорного. Однак надії працівників на справедливе розслідування не виправдалися.
Замість перевірки Максим Чорний допоміг головному бухгалтеру Тетяні Левківській, яка безпосередньо проводила всі фінансові махінації, підчистити все «хвости» Бовсуновського. Зробив все це Чорний за наказом Алли Завгородній. Причина проста – місцеві чиновники не хочуть втрачати багаторічний джерело тіньових доходів.
Залишається сподіватися, що правоохоронці доведуть розслідування до кінця і махінатори-корупціонери опиняться на лаві підсудних.
 

Сідловий тягач МАN TGX 28.480

Технічний стан
Ціна: 28000$
Купити

Трактор John Deere 8310R

Технічний стан
Ціна: 111700$
Купити

Зерновий причіп-перевантажувач BERGMANN GTW-25

Технічний стан
Ціна: 28000$
Купити

Самохідний обприскувач New Holland SP 275F

Технічний стан
Ціна: 205 000$ з ПДВ
Купити

Напівпричіп Goldhofer STZ-VL4

Технічний стан
Ціна: 43000$
Купити

Трактор John Deere 8335R

Технічний стан
Ціна: 108500$
Купити
Перейти ВВЕРХ