РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Напівпричіп Goldhofer STZ-VL4

Ціна: 40000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Напівпричіп Goldhofer STZ-VL4

Ціна: 43000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Самохідний обприскувач New Holland SP 275F

Ціна: 205 000$ з ПДВ
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сідловий тягач МАN TGX 28.480

Ціна: 28000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Напівпричіп Nooteboom Euro-60-03-v

Ціна: 45000$
Купити

Найцікавіше

Стріляли у Павла Барбула, потрапили собі в ногу – як не можна воювати в інфополі?

Рік тому Президент Зеленський запропонував створити у Києві міжнародний центр боротьби з дезінформацією. Враховуючи, що кількість фейків зростає в геометричній прогресії – цілком слушна ініціатива. Особливо коли фейки стають інструментом боротьби за владу.
Державний топ-менеджмент регулярно стає жертвою інформаційних атак.
Фейки в політиці можуть стати предметом цілих наукових досліджень. В Україні закривають телеканали, які множать неправдиву чи спотворену інформацію. З одного боку – це обґрунтований крок. З іншого боку, до таких рішень приклеюється ярлик диктатури.
Немає завдання відбілити чи очорнити чиюсь сторону. Важливіше розібратися, де починається та закінчується свобода думки та слова. А де починаються фейки та дезінформація, з якими можна і потрібно боротися не коли це зручно, а за фактом існування.

“Несвобода слова” – чому Павло Барбул почав позиватися до ЗМІ

Щоб наблизитись до розуміння суті свободи слова, необхідно розділити поняття на дві категорії:

  1. те, як це розуміє обиватель
  2. те, як це розуміє ЗМІ

З позиції обивателя, свобода слова – це право людини вільно висловлювати свою думку. Ця свобода здійснюється у згоді з громадськими інтересами – національна безпека, громадський порядок та ін.
Якщо думка і позиція не узгоджується з цими категоріями, і суб’єктивна думка може завдати шкоди, то цілком виправданими є санкції. Наприклад, ситуація з COVID – чия думка складається з повного неприйняття цього явища. Кожен вільний сам собі визначати ставлення до епідемії.
Але чи кожен може тиражувати свою таку думку на широку аудиторію, і боротися за право вільно говорити про світову змову в той час, коли смертність від коронавірусу в Україні є найвищою в Європі?
Це ж стосується навколовоєнних фейків щодо ситуації на Донбасі та Криму, про політичну змову, про корупцію там, де її не виявили уповноважені органи прокуратури.
Щось подібне сталося, коли екс-директор Спецтехноекспорт Павло Барбул почав позиватися до ЗМІ за поширення інформації, що ганьбить репутацію.

НАБУ не довела – але медіа вирішили по-своєму: Павло Барбул без вини винен


Ситуація полягала у наступному. У 2019 році НАБУ розгорнула розслідування про корупцію, піднімаючи всю активність “Спецтехноекспорт” починаючи з 2009-го. Незважаючи на те, що у справі фігурували й інші чиновники, частина новинних ресурсів почали тиражувати новини, де центральне місце посів Павло Барбул.
Такі новини розпочиналися із заголовків: “Павло Барбул вкрав сотні мільйонів”, а потім продовжувалися словами: “скандал із можливим розкраданням коштів”. Заради справедливості варто сказати, що Павло Барбул, на відміну від інших фігурантів справи, не був притягнутий до відповідальності з однієї простої причини. Тому що “можливе розкрадання” так і залишилося без доказів. Але безліч матеріалів не піддавали сумніву вину Барбула.
У більшості випадків жертви інформаційних атак не знають, як діяти в таких обставинах. Павло Барбул досвідчений держчиновник з потужним юридичним бекграундом пішов правовим шляхом і подав до суду на видання, які поширювали цю інформацію.
Замість більш гнучких формулювань та спроб домовитися мережу медіа ще більше підштовхнули у спробах продавити недоведену провину Барбула. Це все вилилося у масштабний конфлікт, де немає переможців. Чи варта така боротьба за уявну свободу слова взаємної шкоди?
Можна як завгодно ставитися до одіозного екс-чиновника, але факт залишається фактом – найкейс Барбула можна побачити дві речі: по-перше, кожен має право захистити себе в судовому порядку, а це і є ознакою правової держави. Це не повинно когось обурювати чи викликати гнів.
По-друге, свобода слова має у виконанні ЗМІ як мінімум має претендувати на об’єктивність – не можна без рішення суду ствердно тиражувати інформацію про вину будь-кого. Це називається фейк. І за фейки треба вміти відповідати.

Свобода слова для ЗМІ

Повертаючись до теми про свободу слова, варто зазначити, що поки ЗМІ будуть інструментом політичних амбіцій, медіа ніколи не зможуть стати незалежною четвертою владою.
Адже якщо журналіст створює матеріал “під ключ”, виходячи з редакційного завдання, яке передав власник ЗМІ, то це не його професійний вільний вибір.
За останні роки кількість дезінформації та фейків з цієї причини збільшилася більш ніж удесятеро. В окремих країнах африканського континенту інтернет-доступ асоціюється із соціальною мережею, в якій політики за допомогою роботів управляють громадською думкою.
Імовірність перемоги на виборах залежить не від позиції та чесних намірів політика, а від кількості медіа, які йому належать та можливостей поширювати інформацію.
Тому, коли ми говоримо про диктатуру, яка прагне приструнити свободу слова, маємо замислитися, а чи є те, що ми чуємо та бачимо в медіа об’єктивним та вільним від фейків?

Сідловий тягач МАN TGX 18.440

Технічний стан
Ціна: 15000$
Купити

Напівпричіп Nooteboom Euro-60-03-v

Технічний стан
Ціна: 45000$
Купити

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Технічний стан
Ціна: 33300$
Купити

Сідловий тягач МАN TGX 26.440

Технічний стан
Ціна: 20000$
Купити

Сідловий тягач МАN TGX 18.440

Технічний стан
Ціна: 18000$
Купити

Напівпричіп Goldhofer STZ-VL4

Технічний стан
Ціна: 43000$
Купити
Перейти ВВЕРХ