РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сідловий тягач МАN TGX 18.440

Ціна: 15000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Напівпричіп Nooteboom Euro-60-03-v

Ціна: 45000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сідловий тягач МАN TGX 28.480

Ціна: 15000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Напівпричіп Goldhofer STZ-VL4

Ціна: 40000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Напівпричіп Goldhofer STZ-VL4

Ціна: 43000$
Купити

Найцікавіше

Spoon feeding, або Як правильно «годувати» ґрунт

Минулорічний рекорд — 107 млн т загального збору зернових — пояснюється високим рівнем опадів (у деяких регіонах, зокрема на Херсонщині, випадало 64 мм за добу). Проте таку кількість опадів може засвоїти лише структурований ґрунт. Українські чорноземи (наш прекрасний міф), можливо, і залишаться, але чи збережуть вони свою родючість, втрачену через постійний інтенсивний обробіток, — під питанням.

Усі ці фактори красномовно свідчать про те, що система сталого землеробства потрібна не лише з екологічного, але й з економічного погляду. Адже застосування сталих практик управління ґрунтами, таких як регуляція кислотності, боротьба з ущільненням, біологізація ґрунту, дозволяє зберегти і відновити родючість ґрунтів. Застосування сталих підходів до обробітку ґрунту поміж іншого дозволить оптимізувати витрати на мінеральні добрива, що дуже актуально, враховуючи те, що тонна карбаміду зараз коштує більше 30 тис. грн.

Баланс поживних елементів та кислотності ґрунту

Наявність необхідних елементів живлення ще не є гарантією їхнього засвоєння. Яскравий приклад — фосфор. Навіть за великого вмісту в ґрунті він не завжди доступний для рослин. Інший приклад — калій, доступність якого в ґрунті блокується високим вмістом магнію.

Зміни клімату, зумовлені збільшенням викидів парникових газів, з одного боку сприяють збільшенню біомаси рослин, з іншого — висока концентрація СО2 перешкоджає засвоєнню елементів живлення, впливаючи безпосередньо на генетичну експресію генів, дерегулюючи низку механізмів, що відповідають за поглинання та засвоєння елементів живлення. 

До факторів, що спричиняють дефіцит елементів живлення, належить також низький та високий pH. Збалансована кислотність — це базова вимога для регуляції системи підживлення.

Оранка раз на п’ять років 

Інтенсивний обробіток ґрунту неминуче призводить до втрати його структури і, як наслідок, втрат урожаю. З кожним проходом техніки зменшується кількість вологи в ґрунті, з’являються шари різної щільності, й за наявності шкідливого ущільнення з імовірністю 100% будуть проблеми зі збереженням вологи. Шкідливе ущільнення ґрунту обмежує розвиток кореневої системи, що зі свого боку суттєво знижує ефективність застосування мінеральних добрив. Найстрашніше, що може відбутися, — це весняне дискування по вологому (фізично нестиглому) ґрунту. Щільність ґрунту зростає, агрегованість — зменшується. Тож єдиний шанс отримати гарні результати — це наявність вологи, що відчули багато підприємств у 2020 році, залишившись практично без урожаю. Простий перехід із дискової борони на культиватор дозволить зменшити ущільненість шару землі та змінити ситуацію на краще. 

Чи потрібно повністю відмовитися від оранки? 

Я не противник глибокого обробітку з оборотом пласта, але потрібно розуміти, для чого ви це робите, і проводити оранку не щороку, а раз на п’ять. Пам’ятайте: зменшення інтенсивності обробітку ґрунту призводить до зменшення втрат вологи, кращого розвитку кореневої системи і засвоєння добрив. 

Ранній посів потребує раннього живлення

Аграрії півдня все частіше практикують ранній висів, щоб уникнути спекотного літа. Починають сівбу раніше на 10-14 днів у середньому. Так, минулого року кукурудзу сіяли 13 квітня. За таких умов неодмінно потрібне раннє живлення, основою якого є мінімальна необхідна доза стартових добрив; потрібна стимуляція біологічної активності ґрунту та розвитку кореневої системи, що заразом сприяє появі дружних сходів і закладці високого потенціалу врожайності. Застосування біологічних препаратів дозволяє зменшити дози мінеральних добрив за рахунок підвищення ступеню засвоєння діючої речовини, проте потребує уважнішого та більш зваженого підходу. 

Біорізноманіття та точне землеробство

Загалом же система живлення повинна бути інтегрована із системою землеробства, тобто враховувати і якість насіннєвого матеріалу, і фактор збереження біорізноманіття, і механізацію, і захист рослин тощо. 

За несприятливих ситуацій живлення потрібно проводити невеликими порціями — буквально годувати ґрунт із ложечки. Такий термін виник у США — spoon feeding. Особливо це стосується піщаних ґрунтів, підживлення на яких варто робити часто і дрібними нормами. 

Окремим компонентом сталості є точне землеробство. І це не лише застосування GPS, хоча це його базова складова. Мається на увазі розумне використання наявних ресурсів саме у той час і в тих нормах і формі, що потрібні рослинам. 

Микола Волкогон, експерт з рослинництва, Департамент консультаційних послуг у промисловості, агробізнесі та сфері послуг IFC

Сідловий тягач МАN TGX 18.440

Технічний стан
Ціна: 18000$
Купити

Напівпричіп Goldhofer STZ-VL3-32/80

Технічний стан
Ціна: 35000$
Купити

Цистерна MAGYAR

Технічний стан
Ціна: 10000$
Купити

Зерновоз MAN 26.480 TGA

Технічний стан
Ціна: 37500$
Купити

Напівпричіп Goldhofer STZ-VL4

Технічний стан
Ціна: 40000$
Купити

Сідловий тягач МАN TGX 26.440

Технічний стан
Ціна: 20000$
Купити
Перейти ВВЕРХ