РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Трактор John Deere 8335R

Ціна: 140000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сідловий тягач МАN TGX 28.480

Ціна: 15000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сідловий тягач МАN TGX 26.440

Ціна: 20000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Напівпричіп Goldhofer STZ-VL4

Ціна: 43000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сідловий тягач МАN TGX 26.440

Ціна: 20000$
Купити
РОЗСТРОЧКА ДО 12 МІСЯЦІВ

Сідловий тягач МАN TGX 28.480

Ціна: 15000$
Купити

Найцікавіше

Жан Беленюк: чемпіон з премій, надбавок та бонусів з бюджету

Професійні спортсмени – люди не бідні. Особливо ті, хто примудряються поєднати, здавалося б, непоєднуване — активну спортивну кар’єру з депутатським мандатом. Чи залишають тренування, збори, змагання час на якісну законотворчу роботу? Так чи інакше, вона оплачується – своєчасно та щедро.

Розуміючи це, у 2019 році відомий український борець Жан Беленюк узяв новий «титул» — став депутатом Верховної Ради. Навіщо багаторазовому чемпіону України, Європи та світу з греко-римської боротьби, призеру Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро та Токіо знадобилася політична кар’єра? Розвивати спорт в Україні та/або для особистого збагачення? Коротко проаналізуємо обидві версії.

За даними порталу «Слово і діло», який відстежує виконання політиками передвиборчих програм, до екватора своєї каденції Беленюк дотримався лише 10% обіцянок. Серед них, до речі, жодне не стосується спорту. При цьому він не просто депутат, а перший заступник голови Комітету ВРУ з питань молоді та спорту. Відповідно, має повноваження та всі законні інструменти для перезавантаження вітчизняного спорту.

Принтскрин із сайту « Слово і діло»

Другу версію підкріплює низка фактів. Наприклад, за тиждень до початку повномасштабної війни Росії проти України, 17 лютого, Беленюк підтримав значне збільшення доходів народних депутатів. Він проголосував за законопроект №7062, який повернув народним обранцям 100% надбавку до окладу. Таким чином, депутатська зарплата досягла майже 50 тис. грн на місяць, і це не рахуючи інших надбавок та премій. Будучи заступником голови комітету, Беленюк отримує ще більше. Крім гідної зарплати, нардеп-спортсмен не гидує всілякими бонусами та «плюшками» за рахунок держбюджету. Наприклад, 2021 року він отримав максимально можливу за законом компенсацію за транспортні витрати — 90 тис. грн.

При цьому спортивна кар’єра приносить депутату і так хороший дохід. Наприклад, за золоту медаль на іграх у Токіо він одержав від держави 125 тис. доларів. Ця сума має бути відображена у декларації за 2020 рік. Проте перевірити це тимчасово неможливо — у зв’язку з воєнним становищем публічний доступ до декларацій чиновників обмежений .

Відомо, що у 2019 році, вже будучи народним депутатом, Беленюк заробив 1,3 млн. грн. Структура доходів знову вказує на патологічну меркантильність: крім зарплат у ній повно компенсацій, бонусів та інших виплат. Так, він отримав 344 тис. грн. матеріальної допомоги від державного управління збірних команд та забезпечення спортивних заходів «Укрспортзабезпечення», 115 тис. грн. — від Національного олімпійського комітету України, ще 161 тис. грн. — виплати від Міністерства оборони.

Олімпієць охоче приймає “заохочення” і з регіональних бюджетів. Наприклад, 143 тис. грн. від управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, 60 тис. грн. стипендії від виконкому Кременчуцької міськради, ще 18 тис. – від Полтавської обласної школи вищої спортивної майстерності. У 2019 році спортсмен-депутат зберігав лише готівкою 126 тис. доларів, 41 тис. євро та 856 тис. гривень. А ще розмістив 93 тис. грн та понад 7 тис. євро у Приватбанку, ще 10 тис. грн — в Ощадбанку.

Нерухомістю Беленюк також «укомплектований». Після того, як спортсмен поскаржився на те, що живе з мамою у крихітній «однушці», у 2018 році київська влада за сприяння голови Національного олімпійського комітету Сергія Бубки подарувала йому двокімнатну квартиру на Позняках. Ще одну квартиру в Києві Беленюку подарував президент Асоціації вільної боротьби України Юрій Копитко – її спортсмен завбачливо оформив на маму. Проте замість переїзду в довгоочікуване власне житло олімпієць раптово вирішив обидві свої київські квартири здавати в оренду. У селі Шевченкове під Києвом йому належить двоповерховий будинок та земельна ділянка площею 566 кв. м. Ця нерухомість також оформлена на його матір. І хоча у Беленюка й так уже достатньо житла (і купленого самостійно, і подарованого за спортивні заслуги), він з радістю прийняв в дарунок ще одну квартиру — у Полтаві. При цьому сотні інших гідних спортсменів, олімпійців та паралімпійців у не менш престижних видах спорту не можуть вирішити квартирне питання роками.

Роль спортсменів у зміцненні іміджу України та її популяризації у світі неоціненна. Користуючись великою повагою та народним коханням, вчорашні борці, футболісти та легкоатлети нерідко йдуть у політику. Але замість того, щоб міняти її, змінюються самі. Олімпійець Беленюк мав шанс зламати цю традицію, але він ним не скористався. Після майже трьох з п’яти років його депутатської каденції це вже очевидно. На спортивних аренах вони приносять країні набагато більше користі, ніж у сесійній залі, де обертаються надто великі гроші та практично відсутній контроль.

Джерело: znaj.ua

Напівпричіп Nooteboom Euro-60-03-v

Технічний стан
Ціна: 45000$
Купити

Сідловий тягач МАN TGX 18.440

Технічний стан
Ціна: 18000$
Купити

Сідловий тягач МАN TGX 28.480

Технічний стан
Ціна: 15000$
Купити

Напівпричіп Goldhofer STZ-VL4

Технічний стан
Ціна: 40000$
Купити

Напівпричіп Goldhofer STZ-VL3-3180

Технічний стан
Ціна: 32000$
Купити

Обприскувач самохідний JOHN DEERE R4940 (штанга 36,5 м)

Технічний стан
Ціна: 181 000$ з ПДВ
Купити
Перейти ВВЕРХ